Partner serwisu
28 września 2018

Tego jeszcze nie widzieliście..

Kategoria: XIV Jesienne Sympozjum Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego

Jak powiedział prof. Wiktor Dega – pionier polskiego modelu rehabilitacji - "Ruch jako lek nie ma substancji ani opakowania. Substancją tego leku jest pomysł zrodzony z nauki i doświadczenia. Przekazanie go wraz z osobowością i sercem, czyni go niezastąpionym”.

Tego jeszcze nie widzieliście..

Dotąd pokazywaliśmy Państwu zakłady produkujące leki. Ale z okazji jubileuszu 25-lecia BMP tradycyjna wycieczka techniczna musi być wyjątkowa... A skoro ruch również może być lekiem...

...chcielibyśmy serdecznie zaprosić do Szpitala Vratislavia Medica. To jedna z najnowocześniejszych placówek medycznych w Polsce. Na czterech piętrach realizowany jest najważniejszy cel wszystkich specjalistów tej placówki – przywracanie pacjentom utraconej sprawności. To jedyny szpital we Wrocławiu, w którym jest basen rehabilitacyjny. Na parterze znajduje się duża sala gimnastyczna, wyposażona w niezbędny w procesie rehabilitacji sprzęt. Szczególną uwagę kierujemy na platformy Alfa i Gamma z biofeedback, które wykorzystywane są zarówno w rehabilitacji neurologicznej, jak i ortopedycznej.

Pierwsze piętro szpitala przeznaczono pod poradnie specjalistyczne. Naszym pacjentom zapewniamy dostęp do szerokiej bazy specjalistów – ortopeda, neurolog, neurochirurg, chirurg naczyniowy - to tylko najważniejsze z nich. Od wizyty w poradni zaczyna się cały proces kwalifikacji pacjenta do zabiegu operacyjnego oraz rehabilitacji.

Serce szpitala, czyli blok operacyjny, zobaczymy na trzecim piętrze. Dwie sale operacyjne wyposażone są w światowej klasy aparaturę medyczną, dzięki której przeprowadzany jest pełen zakres zabiegów operacyjnych z obszaru ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Na tym piętrze jest również oddział chirurgii urazowo-ortopedycznej, na którym pacjencie po zabiegu wracają do sił.

Ta nowoczesna placówka jest częścią Grupy HASCO i już jako Vratislavia Medica, Szpital im. Św. Jana Pawła II we Wrocławiu działa w nowoczesnym, wybudowanym w 2017 roku budynku przy ul. Lekarskiej 1.

XIV Jesienne Sympozjum Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego odbędzie się 8-9 listopada 2018 r., we Wrocławiu, hotel Haston.

fot. 123rf.com
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ