Partner serwisu

Relacja: „Przemysł Kosmetyczny 2010

Kategoria: Relacja: „Przemysł Kosmetyczny 2010

Inwestycje, rozwój, jakość i bezpieczeństwo produkcji to główne zagadnienia  II Konferencji Naukowo-Technicznej „Przemysł Kosmetyczny” – zorganizowanej przez naszą redakcję – która odbyła się w dniach 16-17 listopada 2010 r. w hotelu Sheraton w Sopocie. Honorowym Gospodarzem była firma Oceanic SA z Sopotu.

Relacja: „Przemysł Kosmetyczny 2010

    Konferencję otworzył  i powitał przedstawicieli zakładów kosmetycznych z całego kraju prezes Oceanica Leszek Kłosiński. Dyrektor Ewa Chromniak-Przybyła przedstawiła zebranym firmę Oceanic. Zakład ze 100% kapitałem polskim pracuje od 28 lat, zatrudnia 400 pracowników. W ubiegłym roku uzyskał przychody w wysokości 172 milionów zł. Produkty Oceanica są eksportowane do 27 krajów. Głównymi produktami są kosmetyki antyalergiczne. Piosenkarka Kayah jest „twarzą” - ambasadorem firmy i jej produktów.
    Dr Piotr Koziej z Centrum Kosmetyków omówił sposoby przeprowadzania badań podczas opracowywania receptur. Podczas swojego wystąpienia stwierdził, że to na producencie kosmetyków ciąży obowiązek udowodnienia bezpieczeństwa oferowanego produktu.
    Trade&Consult - sponsor to jeden z najważniejszych przedstawicieli światowych producentów maszyn i urządzeń dla przemysłu kosmetycznego. Część oferowanych marek pracuje w zakładzie Oceanica – przypomniał prezes Kłosiński.
Ofertę partnera firmy VEKAMAF przedstawił  Robert Zdrał. Vekamaf specjalizuje się w systemach pakujących i homogenizacyjnych. Dzięki głębokiemu doświadczeniu, gdyż  jako firma globalna pracuje  w wielu krajach świata, jest w stanie rozwiązać problemy każdego klienta.
    Na temat badań kosmetyków dla alergików na przykładzie preparatów AA firmy Oceanic mówiła dermatolog dr Elżbieta Grubska-Suchanek. Jak wykazała w swoim wykładzie, konieczne jest badanie nie tylko poszczególnych produktów wchodzących w skład tych kosmetyków,  lecz także ich mieszanin.
    Firmy kosmetyczne, pracując na konkurencyjnym ryku, powinny zadbać o ochronę prawną swych produktów. Na temat ochrony własności przemysłowej firm kosmetycznych mówiła dr Anna Grzelak z kancelarii prawnej WTS.
Ostatnia sesja wykładowa poświęcona była jakości  i bezpiecznej  produkcji.
    W środę uczestnicy konferencji zwiedzili wydziały produkcyjne Oceanica SA, zapoznając się z nowoczesnymi rozwiązaniami technicznymi i technologicznymi  tego zakładu.
 

Przygotował Andrzej Igras, red. nacz. BMP Sp. z o.o.

 

Honorowy Gospodarz Sponsor  Partner    
   
         
Patronat medialny Organizator    
   

 

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ