Partner serwisu
16 marca 2022

Neboa – sztuka zrównoważonego projektowania. Konkurs dla studentów

Kategoria: Aktualności

Neboa jest tam, gdzie piękno idzie w parze ze sztuką i dobrym designem. Najlepsze projekty studentów Wydziału Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie zostały właśnie nagrodzone w konkursie „Sztuka zrównoważonego projektowania”, nad którym mecenat sprawuje producent naturalnych wegańskich kosmetyków Neboa  firma EURUS.

Neboa – sztuka zrównoważonego projektowania. Konkurs dla studentów

Celem organizowanego przez Wydział Wzornictwa ASP w Warszawie konkursu było wyłonienie najlepszych projektów związanych z opakowaniami dla branży kosmetycznej. Do zadań biorących w tym przedsięwzięciu studentów należało zaprojektowanie serii opakowań dla kosmetyków Neboa, które są spójne z aktualnie stosowanymi butelkami szamponów i odżywek marki.

Jury konkursu, w skład którego wchodzili przedstawiciele władz uczelni: prof. Grzegorz Niwiński Dziekan Wydziału Wzornictwa ASP w Warszawie oraz dr hab. Maciej Konopka, profesor Wydziału Wzornictwa ASP w Warszawie oraz Maciej Pawłowski - prezes zarządu EURUS oraz Małgorzata Włodarczyk – dyrektor marketingu EURUS wyłoniło 3 twórców, których prace odznaczały się wyjątkową oryginalnością i funkcjonalnością, a także kreatywnie realizowały  flagowe założenia Neboa w zakresie opakowań, takie jak: zgodność z trendem less waste czy wygoda użytkowania.

„Neboa to marka tworząca swoje produkty zgodnie z filozofią Respect the Nature, która to filozofia towarzyszy nam na wszystkich obszarach działania: od opracowania wegańskich i naturalnych receptur kosmetyków, poprzez opakowania stworzone w duchu less waste, na komunikacji marki opartej na edukacji w zakresie troski o naszą Planetę kończąc. Nowoczesny, funkcjonalny i jednocześnie ekologiczny design to istotna część strategii zrównoważonego rozwoju dla całego brandu Neboa. Jako mecenas konkursu chcieliśmy podkreślić wagę tego elementu dla branży kosmetycznej, a także zachęcić młodych twórców do podzielenia się z nami swoimi kreatywnymi pomysłami” – wyjaśnia Małgorzata Włodarczyk , dyrektor marketingu Eurus , i dodaje:

„Świeże spojrzenie świadomych, młodych twórców zaowocowało doskonałymi projektami, które są dla nas niezwykłą inspiracją i być może wkrótce ujrzą światło dzienne w postaci realnych opakowań Neboa, które pojawią się na półkach.”

Ogłoszenie wyników konkursu miało miejsce 2 marca 2022 roku podczas specjalnej gali, organizowanej przez Mecenasa Konkursu firmę Eurus  oraz Wydział Wzornictwa ASP, na której obecni byli członkowie jury oraz autorzy nagrodzonych prac.

Zwycięzcy trzech pierwszych miejsc w konkursie zostali uhonorowani nagrodami pieniężnymi. Dodatkowo autorzy 10 wyróżnionych projektów otrzymali nagrody rzeczowe w postaci zestawów kosmetyków Neboa.

Więcej informacji o konkursie, jego uczestnikach oraz zwycięskich projektach znajduje się na stronie internetowej Wydziału Wzornictwa ASP w Warszawie oraz na stronie mecenasa konkursu pod adresem www.eurus.com.pl i www.neboa.pl .

Kosmetyki NEBOA są dostępne wyłącznie w drogeriach Rossmann.

 

 

 

 

 

źródło: informacja prasowa
fot. informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ