Partner serwisu
03 września 2021

Liftactiv Supreme – pierwsza zaawansowana gama przeciwzmarszczkowa dla młodej skóry od Vichy

Kategoria: Aktualności

Pielęgnacja młodej skóry często kojarzona jest z niwelowaniem niedoskonałości czy łagodnym nawilżeniem. Tymczasem już około 25 roku życia warto zacząć wspierać skórę odpowiednio dobraną pielęgnacją przeciwzmarszczkową, by na lata zachować ją w dobrej kondycji. Vichy prezentuje pierwszą zaawansowaną pielęgnację przeciwzmarszczkową dla młodej skóry – gamę Liftactiv Supreme, rekomendowaną przez Polskie Towarzystwo Medycyny Estetycznej i Anti-Aging. Innowacyjne serum Liftactiv Supreme H.A. Epidermic Filler z 1,5% kwasu hialuronowego i witaminą Cg uzupełnia 100% dziennej utraty kwasu hialuronowego w naskórku[1], aby intensywnie nawilżyć skórę i zredukować zmarszczki.

Liftactiv Supreme – pierwsza zaawansowana gama przeciwzmarszczkowa dla młodej skóry od Vichy

Co ma wpływ na starzenie się skóry?

Starzenie skóry jest naturalnym procesem, który wiąże się między innymi ze spadkiem ilości kwasu hialuronowego w skórze. Proces ten potęgują czynniki tzw. ekspozomu. Promienie UVB, palenie tytoniu lub niedobór snu, mogą bezpośrednio przyspieszyć utratę kwasu hialuronowego i spowolnić jego produkcję. Inne czynniki ekspozomu działają zaś na skórę pośrednio: promieniowanie UVA i podczerwone, cząsteczki zanieczyszczeń oraz ciepło i zimno zwiększają bowiem produkcję wolnych rodników niszczących kwas hialuronowy w skórze. To wszystko wpływa na zmniejszoną zdolność organizmu do wiązania i zatrzymywania wody w naskórku, wynikiem czego skóra zaczyna być odwodniona i staje się mniej elastyczna. By cieszyć się promienną skórą bez zmarszczek wystarczy po prostu odpowiednio wcześnie rozpocząć odpowiednią pielęgnację.

Czas na pielęgnację przeciwzmarszczkową!

Pielęgnację przeciwzmarszczkową warto rozpocząć około 25 roku życia, jeszcze przed pojawieniem się pierwszych drobnych linii i zmarszczek. Najlepiej sprawdzą się produkty bogate w składniki aktywne o udowodnionej skuteczności przeciwzmarszczkowej, w tym przede wszystkim w kwas hialuronowy. Warto także zadbać o zdrowy styl życia – poprzez zdrowe odżywianie, odpowiednią ilość snu, czas na relaks czy aktywność fizyczną.

Panuje przekonanie, że wprowadzenie pielęgnacji przeciwzmarszczkowej zbyt wcześnie może mieć złe skutki i np. „rozleniwić” skórę. To mit. Skóra zaczyna się biologicznie starzeć statystycznie już od około 25 roku życia, mimo że początkowo nie widać żadnych tego oznak. Jeżeli zaczniemy działać od razu możemy spowolnić ten proces. Pamiętajmy, że pielęgnacja to też profilaktyka! – mówi dr n. med. Kamila Padlewska – specjalista dermatolog, Polskie Towarzystwo Medycyny Estetycznej i Anti-Aging. I dodaje: Na kondycję naszej skóry większe znaczenie niż wiek metrykalny ma wiek biologiczny. W gabinecie spotykam się z tym, że niezdrowy tryb życia czy nieodpowiednia pielęgnacja powodują, że wiek biologiczny skóry moich pacjentek jest wyższy niż ten z metryki.

Kwas hialuronowy – eliksir młodości

 Kwas hialuronowy jest naturalną substancją wytwarzaną przez organizm człowieka i występuje w niemal każdej komórce – chrząstkach, kościach, stawach. Jednak to w skórze, naszym największym narządzie, znajduje się aż 50% kwasu hialuronowego. Pomaga on zachować właściwości biomechaniczne skóry oraz nadaje objętości macierzy zewnątrzkomórkowej, odpowiedzialnej za strukturę skóry twarzy. Nazywany jest eliksirem młodości. Dlaczego?
Kwas hialuronowy to składnik, o którym warto pamiętać sięgając po swój pierwszy produkt przeciwzmarszczkowy. Zapewnia skórze prawidłowe nawilżenie oraz wygładza drobne linie i zmarszczki. Kwas hialuronowy wysokocząsteczkowy pozostaje na naskórku i ma działanie ochronne – chroni przed nadmierną "ucieczką" wody z naskórka, niskocząsteczkowy zaś przenika w głębsze warstwy skóry, wiąże wodę i zatrzymuje ją w skórze – mówi dr Padlewska.

Liftactiv H.A. Epidermic Filler od Vichy

Vichy jako pionier w badaniach nad ekspozomem, stworzyło innowacyjne serum do twarzy i okolic oczu: Liftactiv H.A. Epidermic Filler, które idealnie sprawdzi się w pielęgnacji przeciwzmarszczkowej młodej skóry. Produkt jest rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Medycyny Estetycznej i Anti-Aging.

Skoncentrowana formuła produktu łączy:

 •  1,5% czystego kwasu hialuronowegoFormuła zawiera kwas hialuronowy naturalnego pochodzenia, pozyskiwany w procesie fermentacji pszenicy.
 • 1% kwasu hialuronowego niskocząsteczkowego o działaniu redukującym drobne linie i zmarszczki.
 • 0,5% kwasu hialuronowego wysokocząsteczkowego o właściwościach wygładzających powierzchnię skóry.
 • Witaminę Cg, która jest znana ze swoich właściwości antyoksydacyjnych. Pomaga chronić skórę przed przedwczesnymi oznakami starzenia spowodowanymi przez czynniki ekspozomu.
 • Peptyd, który jest znany ze swojej skuteczności przeciwzmarszczkowej.
 • Wodę wulkaniczną Vichy, bogatą w 15 cennych minerałów, która wspiera naturalne mechanizmy obronne skóry.

Formuła odznacza się widoczną i potwierdzoną skutecznością na skórze twarzy i w okolicach oczu. Natychmiast po zastosowaniu przywraca skórze sprężystość oraz intensywnie i długotrwale ją nawilża: po 8 godzinach nawilżenie skóry jest zwiększone o +43%[2].
 

Progresywna skuteczność w redukcji drobnych linii i zmarszczek została potwierdzona w badaniu klinicznym[3].

Po 2 tygodniach:

 • zmarszczki -14%
 • drobne linie -19%  
 • Po 4 tygodniach:
 • zmarszczki -31%
 • drobne linie -40%  
 • Po 6 tygodniach:
 • zmarszczki -47%
 • drobne linie -60%

Serum Liftactiv H.A. Epidermic Filler jest hipoalergiczne oraz dostosowane do potrzeb skóry wrażliwej. Jego formuła została stworzona dla optymalnej tolerancji zarówno przez skórę twarzy, jak i okolic oczu i została przetestowana pod kontrolą dermatologiczną oraz okulistyczną, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo stosowania. Produkt posiada minimalistyczny skład – tylko 13 składników, bez substancji zapachowych i alkoholu etylowego.
Ultralekka konsystencja serum szybko się wchłania, nie pozostawiając warstwy na skórze. Formuła idealnie sprawdza się pod makijaż, co potwierdziły użytkowniczki serum[4].

Higieniczne opakowanie z precyzyjnym aplikatorem zostało zainspirowane farmaceutycznymi standardami bezpieczeństwa – produkt w butelce nie wchodzi w kontakt z palcami, co ogranicza ryzyko zanieczyszczenia.

Jak je stosować? Polecamy aplikować serum codziennie rano i wieczorem na oczyszczoną twarz, a następnie użyć kremu. Idealnym dopełnieniem rutyny pielęgnacyjnej na dzień będzie krem Liftactiv Supreme SPF 30 od Vichy, który poprawia jędrność skóry i zapewnia codzienną ochronę przed promieniowaniem UVA i UVB dzięki szerokiemu spektrum ochrony SPF 30. Na noc stosuj krem Liftactiv Supreme Noc, który wspomaga regenerację skóry, aby zmniejszać oznaki starzenia.

Przenieś pielęgnację na wyższy poziom z gamą Liftactiv Supreme od Vichy!

KROK 1
LIFTACTIV SUPREMEH.A. EPIDERMIC FILLER
SKONCENTROWANE SERUM PRZECIWZMARSZCZKOWEDO TWARZY I OKOLIC OCZU
Opakowanie 30 ml, cena: 164,90 zł[5].

KROK 2
LIFTACTIV SUPREME SPF 30
PRZECIWZMARSZCZKOWY I UJĘDRNIAJĄCY KREM NA DZIEŃ Z FILTREM SPF 30
Opakowanie 50 ml, cena: 129,90 zł[5].

KROK 3
LIFTACTIV SUPREME NOC
UJĘDRNIAJĄCY KREM WSPOMAGAJĄCY NOCNĄ REGENERACJĘ SKÓRY
Opakowanie 50 ml, cena: 119,90 zł[5].

[1] Na podstawie stężenia kwasu hialuronowego w formule aplikowanej dwa razy dziennie.
[2] Test instrumentalny, 24 kobiety.
[3] Ocena kliniczna, 53 kobiety.
[4] Samoocena, 53 kobiety po 6 tygodniach stosowania.
[5] Cena rekomendowana. Ostateczną cenę ustala sprzedawca w punkcie sprzedaży.

źródło: informacja prasowa
fot. informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ