Partner serwisu
30 sierpnia 2021

Przyjemna ochrona UV skóry przez cały rok

Kategoria: Aktualności

Promieniowanie UVB: Stanowi zaledwie 5% promieniowania UV, które dociera do powierzchni ziemi. Najmocniej działa latem, szczególnie w czerwcu, a jego natężenie wzrasta w godzinach od 10 do 15. Promieniowanie UVB przenika przez wodę, odpowiada za rumień oraz poparzenia, które pojawiają się po dłuższej ekspozycji na słońcu.

Promieniowanie UVA:

Stanowi aż 95% promieniowania UV, które dociera do powierzchni Ziemi. Jego natężenie jest takie samo przez cały rok. Przenika przez chmury, okna oraz szyby w samochodzie. Wnikając do naskórka, dociera do skóry właściwej i niszczy komórki odpowiedzialne za produkcję kolagenu, elastyny oraz kwasu hialuronowego. W rezultacie skóra zaczyna się szybciej starzeć, staje się wiotka, poszarzała. Działa równie mocno przez cały rok.

Warto również pamiętać, że nadmiernie działanie promieniowania słonecznego należy do głównych czynników ryzyka rozwoju nowotworów skóry.

Współczynnik SPF - co to oznacza?

SPF (Sun Protection Factor) to współczynnik, który określa o ile czasu dłużej możemy przebywać na słońcu - po zastosowaniu danego preparatu - do momentu wystąpienia rumienia skóry, w porównaniu do czasu spędzonym na słońcu - bez ochrony skóry. Im wskaźnik SPF jest wyższy, tym ochrona przed UVB jest większa.

Rozróżniamy następujące stopnie ochrony:

  • niska ochrona: SPF od 6 do 10
  • średnia ochrona: SPF od 15 do 25
  • wysoka ochrona: SPF od 30 do 50

Wskaźnik PA i UVA w kółku - co to oznacza?

PA to wskaźnik ochrony przeciwsłonecznej przeciw promieniom UVA: PA+, PA++ , PA+++, PA++++. Im więcej plusów jest na preparacie, tym większą mamy ochronę. Używając kremu z tymi dwoma wskaźnikami przede wszystkim chronimy się przed chorobami nowotworowymi skóry, ale także przed przebarwieniami i fotostarzeniem. Niektóre preparaty na swoich opakowaniach mogą również posiadać znaczek UVA w kółku - jest to po prostu inny rodzaj oznaczenia, ale również dotyczy ochrony przed tym rodzajem promieniowania.

Mamy 2 Rodzaje filtrów:

  • Filtry chemiczne absorbują (pochłaniają) energię, która niesiona jest przez promieniowanie słoneczne i zamieniają ją na energię cieplną.
  • Filtry fizyczne działają na zasadzie “parasola”. Związki, które nie przepuszczają promieniowania ultrafioletowego porównuje się do mikrolustra. Uważa się, że są one najbezpieczniejsze w przypadku małych dzieci, kobiet w ciąży i mam karmiących piersią.
  • Filtry mieszane to nic innego, jak połączenie filtrów fizycznych z chemicznymi.

 

Więcej

https://solverx.pl/produkty/krem-do-twarzy-z-spf-50-sensitive-skin

https://solverx.pl/produkty/krem-do-twarzy-z-spf-50-atopic-skin 

źródło: informacja prasowa
fot. informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ