Partner serwisu
19 lipca 2021

Słodko czy słono? Czym się różni peeling cukrowy od peelingu solnego?

Kategoria: Aktualności

Różnorodność peelingów przyprawia o zawrót głowy. Jak wybrać spośród tak wielu różnych produktów? Dziś opowiem o dwóch rodzajach peelingów: solnym i cukrowym. Kiedy warto po nie sięgnąć, jakie mają właściwości i czy są one odpowiednie dla każdego rodzaju skóry? Dowiedzcie się, czy jesteście w #sugarteam czy w #saltteam! I odkryjcie prawdziwe piękno swojej skóry.

Słodko czy słono? Czym się różni peeling cukrowy od peelingu solnego?

Złuszczanie to moje zadanie!

Czy wiecie, dlaczego w ogóle warto złuszczać martwy naskórek? To nie tylko sposób na wygładzenie skóry. Regularne pozbywanie się martwych komórek z warstwy rogowej skóry wyrównuje jej koloryt i otwiera możliwości skuteczniejszej pielęgnacji. Skóra bez bariery, jaką stanowi martwy naskórek, lepiej funkcjonuje, szybciej się regeneruje i skuteczniej wchłania składniki nawilżające i odżywcze z aplikowanych na nią kosmetyków. Wszystko to za sprawą niezwykle przyjemnego, sensualnego zabiegu w domowym zaciszu, z udziałem moich skromnych kumpli z ekipy BodyBoom.

O co chodzi z tą solą i cukrem?

Scruby cukrowe oraz solne zaliczane są do peelingów mechanicznych. Oznacza to, że ścierają naskórek, w czasie masażu, dzięki ścierniwu. W peelingach solnych drobinkami ścierającymi są kryształki soli w cukrowych – cukru. Są one znakomitymi ścierniwami - wystarczająco szorstkie aby złuszczać, a jednocześnie dość delikatne, aby nie wywoływać podrażnień skórnych w przypadku skóry normalnej, mieszanej czy tłustej. Co więcej, pod wpływem pocierania w czasie masażu, pobudzają mikrokrążenie. Dodatkowo sól zawiera minerały o wyjątkowo korzystnym wpływie na skórę, a cukier działa na nią nawilżająco.

Właściwości peelingu solnego

Sól, która użyta jest w formule peelingu solnego Niebieskooki Towarzysz BodyBoom, jest solą magnezową – pełną drogocennych dla skóry minerałów. Jest więc ona nie tylko ścierniwem, ale także źródłem odżywczych składników o działaniu detoksykującym i ujędrniającym, wpływając na poprawę kondycji skóry.  Niebieskooki Towarzysz ma dodatkowo w swoim składzie substancje pielęgnujące i ujędrniające, w tym między innymi algi laminaria, olej ze słodkich migdałów czy glinkę, o działaniu antyseptycznym i oczyszczającym.

Więcej TUTAJ

źródło: BodyBoom
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ