Partner serwisu
05 maja 2021

Złuszczanie na słodko - wszystko, co musisz wiedzieć o peelingu cukrowym

Kategoria: Aktualności

Usuwanie martwego naskórka to konieczność, jeśli chcecie, by skóra była doskonale odżywiona i nawilżona. To on stanowi barierę, utrudniającą przedostanie się substancji odżywczych w głąb skóry. Peeling cukrowy to kosmetyk, który nie tylko zapewnia złuszczenie warstwy rogowej, ale także gwarantuje skórze odżywienie już podczas samego zabiegu.

Złuszczanie na słodko - wszystko, co musisz wiedzieć o peelingu cukrowym

Po co ten cukier?

Słodycz to nie tylko cecha jego charakteru, ale także wnętrze, które warto odkryć. A w nim –cukier! Jedyny, który możecie używać bezkarnie. Cukier jest ścierniwem, a więc materiałem, którego zadaniem jest złuszczenie martwego i zrogowaciałego naskórka. Nie jest on już potrzebny - stanowi barierę dla substancji odżywczych, dostarczanych wraz z innymi kosmetykami do pielęgnacji. Cukier jest jednym z najlepszych ścierniw, ścierając naskórek, jednocześnie się rozpuszcza. Jest to składnik naturalny, a więc niewywołujący podrażnień czy reakcji alergicznych, dlatego można go stosować także do skóry wrażliwej. Jednak pamiętajcie, przy skórze naczynkowej czy z zaawansowanymi zmianami trądzikowymi lepszym wyborem będą peelingi enzymatyczne.

Składniki peelingu cukrowego

Dobry peeling cukrowy poza cukrem powinien zawierać dodatkowe składniki nawilżające i odżywcze, tak aby zaspakajać wiele potrzeb skóry jednocześnie. Nie mogło być inaczej w przypadku Peelingu cukrowego Matcha Zielonooki Kompan. W swoim wnętrzu, oprócz szorstkiej słodyczy cukru, ma do zaoferowania:

  • matchę – kojącą i łagodzącą skórę, o działaniu antyoksydacyjnym;
  • zieloną kawę – chroniącą przed przesuszeniem, a jednocześnie ujędrniającą i uelastyczniającą skórę:
  • olej z awokado – nawilżający i regenerujący, utrzymujący skórę w dobrej kondycji na dłużej;
  • olej tamanu – zmniejszający widoczność rozstępów, ujędrniający i regenerujący skórę;
  • spirulinę – ujędrniającą skórę i neutralizującą działanie wolnych rodników.

Ta moc naturalnych składników odżywczych sprawia, że skóra już bezpośrednio po zabiegu staje się bardziej miękka, gładka i nawilżona. A regularne spotkania z  Zielonookim Kompanem zaowocują zmniejszeniem widoczności rozstępów i ujędrnieniem skóry. Nie martwcie się, to nie kolejny obowiązek. Z nim będzie to czysta przyjemność, na którą nie będziecie mogły się doczekać

źródło: BodyBoom
fot. 123rf
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ