Partner serwisu
31 marca 2021

Cleanance WOMEN: nowości od marki Eau Thermale Avène

Kategoria: Aktualności

W wieku dorosłym oprócz pierwszych oznak starzenia mogą pojawić się także niespodziewane zmiany skórne, bowiem z trądzikiem na co dzień zmaga się ponad 40% dorosłych kobiet1. Jednak jego postać znacząco różni się od młodzieńczego. Zazwyczaj objawia się w postaci grudek i krostek, czyli zmian zapalnych pojawiających się w dolnej części twarzy, na plecach czy dekolcie. Mogą one doprowadzić do blizn i przebarwień. Pojawiające się niedoskonałości są często trudne do zaakceptowania, jednak istnieją sposoby, aby im zaradzić.

W tym roku Eau Thermale Avène wychodząc naprzeciw dorosłym kobietom z problemami skórnymi, wprowadza dwa innowacyjne produkty: Serum korygujące i Wygładzający krem na noc.

Trądzik bardzo długo łączony był z okresem dojrzewania, jednak skóra dorosłych kobiet jest na niego narażona w podobnym stopniu. Praca, codzienne życie w biegu, brak snu, zanieczyszczenia, stres i cykl hormonalny mogą powodować niedoskonałości, świecenie się, pojawiające się plamy, zaskórniki czy rozszerzone pory, co dodatkowo prowadzi do utraty blasku skóry. Kolejna konsekwencja trądziku dorosłych to utrata pewności siebie. Kobiety są szczególnie wrażliwe na odbiór społeczny i ocenę zewnętrzną, dlatego często obawiają się, że inni mogą kojarzyć trądzik z zaniedbaniem, co w konsekwencji może utrudniać ich osobisty, a zwłaszcza zawodowy rozwój.

TRĄDZIK U DOROSŁYCH KOBIET

Niezależnie od tego, z jakim rodzajem trądziku zmaga się skóra kobiety dorosłej, stres często jest postrzegany jako czynnik, który jeszcze bardziej go wyzwala, podobnie jak wahania hormonalne. Progesteron wytwarzany przed miesiączką pobudza aktywność gruczołów łojowych. Niektóre doustne środki antykoncepcyjne lub wkładki domaciczne również mogą sprzyjać trądzikowi u kobiet dorosłych2.

Cleanance WOMEN

Serum korygujące

Redukuje niedoskonałości, zwęża pory i wygładza skórę. Formuła zawiera składniki o intensywnym działaniu, łączące w sobie skuteczność oraz walory sensoryczne dla bezkompromisowego osiągnięcia gładszej i piękniejszej cery. Odpowiednia dla skóry osób dorosłych. Składniki: • SynoveaTMHR redukuje niedoskonałości, zapobiega powstawaniu zaskórników. • P-RefinylTM zwęża pory i matuje skórę. • Kwasy: glikolowy/mlekowy wygładza i udoskonala skórę. • Woda termalna Avène zapewnia właściwości kojące, zmiękcza i zapobiega podrażnieniom.

* Kinetyka IH, 22 osoby, pojedyncza aplikacja. Sposób użycia: stosować rano i/lub wieczorem na idealnie oczyszczoną skórę przed kremem na dzień lub na noc. Unikać kontaktu z oczami. Nie stosować na podrażnioną skórę. Ograniczyć ekspozycję na słońce lub zastosować krem z filtrem. W przypadku dyskomfortu wskazane jest zmniejszenie częstości stosowania produktu (co drugi dzień).

 

Cleanance WOMEN

Wygładzający krem na noc

Pomaga zredukować niedoskonałości, wypryski i uporczywe przebarwienia, a także wspiera proces wygładzania skóry dzięki unikalnej kombinacji składników: • SynoveaTMHR redukuje niedoskonałości, zapobiega powstawaniu zaskórników. • X-PressinTM wygładza skórę. • Retinaldehyd wspomaga redukcję uporczywych przebarwień przy jednoczesnym korzystnym wpływie na pierwsze widoczne oznaki starzenia. • Woda termalna Avène zapewnia właściwości kojące, zmiękcza i zapobiega podrażnieniom.

* Kinetyka IH, 22 osoby, pojedyncza aplikacja. Sposób użycia: stosować wieczorem na idealnie oczyszczoną skórę. Produkt może być stosowany samodzielnie lub po nałożeniu serum. Unikać kontaktu z oczami. W przypadku dyskomfortu, wskazane jest zmniejszenie częstości stosowania produktu (co drugi dzień).

 

1 We Francji, 46% kobiet między 20 i 45 rokiem życia cierpi na trądzik. - Badanie Pierre Fabre Dermatology i CSA Santé 2012 obejmujące 10 000 osób.

2 Inne czynniki mogą obejmować skłonności dziedziczne, ekspozycję na słońce, otyłość, dietę i kosmetyki

źródło: informacja prasowa
fot. informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ