Partner serwisu
30 czerwca 2020

Dlaczego warto wybrać kosmetyki ekologiczne?

Kategoria: Aktualności

Prawo polskie ani europejskie nie określa jednoznacznie czym są produkty ekologiczne. Z pewnością są to kosmetyki tworzone z surowców pochodzenia naturalnego. Producenci często zaznaczają ich pochodzenie, jako niezwykle ważne, w związku z czym z opakowania dowiadujemy się, że komponenty pochodzą z certyfikowanych upraw ekologicznych. Fakt ten sprawia, że są one odpowiednio droższe, gdyż w produkcji nie stosuje się sztucznych nawozów i odżywek, przez co finalnie otrzymuje się zwykle mniej danego składnika, jednak jest on wyższej jakości i pozbawiony wszelkich zanieczyszczeń. Kosmetyki ekologiczne można więc określić mianem przyjaznych naturze, a nasza skóra z pewnością kocha to co prawdziwe i pochodzące od matki natury.

Dlaczego warto wybrać kosmetyki ekologiczne?

Jak wybierać kosmetyki ekologiczne?

W przypadku tego rodzaju produktów niezwykle istotny powinien być dla nas sam skład. Nie zawsze duży druk na opakowaniu i reklama mówią nam całą prawdę. Jeśli zajrzymy do INCI to z pewnością dowiemy się czy ten kosmetyk będzie przyjazny dla skóry i środowiska. W związku z tym jeśli wybieramy się na zakupy nastawione na produkty pielęgnacyjne to z pewnością warto wcześniej dowiedzieć się w jaki sposób czytać składy takich kosmetyków i na co zwrócić szczególną uwagę.

Ważne jest również opakowanie

Musimy pamiętać, że ekologia to również recykling, więc nie tylko naturalne składniki w konkretnym kosmetyku mają znaczenie, ale również to w co zostały zamknięte. Wiele opakowań daje możliwość wielokrotnego użytku, część można wrzucać do odpowiednich pojemników w czasie segregacji śmieci. Przykładowo pakowanie kosmetyków do wysyłki w papier pakowy daje możliwość jego ponownego wykorzystania.


 
Jak kosmetyki ekologiczne pielęgnują skórę?

Bogactwo roślin i składników naturalnych wokół nas sprawia, że można z łatwością dobrać odpowiednią pielęgnację dla naszej skóry. Dawniej właśnie te domowe, naturalne sposoby były najpowszechniej wykorzystywały, królowały zioła. Z czasem jednak poszukiwaliśmy szybszych, intensywniejszych i bardziej widocznych rezultatów, więc różne dodatkowe składniki wzmocniły działanie natury w części produktów. Część z nich z pewnością ma korzystne działanie dla skóry, jednak jeśli zależy nam na byciu eko, naturalnej pielęgnacji i pięknej skórze, to z pewnością ekologiczne kosmetyki są idealnym wyborem właśnie dla nas.

Polskie kosmetyki ekologiczne

Produkcja polskich kosmetyków ekologicznych znajduje się na bardzo wysokim poziomie. Świetnym przykładem jest tu Laboratorium FEMI, które działa na rynku od niemal 30 lat, oferując jedynie produkty najwyższej jakości. Na początku lat ‘90 byli pionierami trendu ekologicznej pielęgnacji, kosmetyków wegańskich. Przez lata pracy, dzięki wiedzy, doświadczeniu i jasnej idei zjednali sobie wiele stałych klientek, a nowych stale przybywa. Hanna Łopuchow, twórczyni marki i receptur wszystkich produktów w każdym z nich zawiera swoją pasję i niezwykłe wręcz bogactwo składników aktywnych, które stymulują skórę do samoregeneracji, odnowy, pomagają ją wygładzić, nawilżyć i pozbyć się pierwszych zmarszczek. Dzięki naturalnej pielęgnacji od FEMI możemy zdecydowanie dłużej cieszyć się z pięknej i młodej cery.

„Kosmetyki naturalne, ekologiczne wegańskie – takie właśnie są produkty oferowane przez FEMI. Od lat jesteśmy wierni swojej filozofii i pierwotnym założeniom. Chcemy dbać o skórę naszych klientem oferując im to co natura ma dla niej najlepszego. Współpracujemy z renomowanymi i sprawdzonymi dostawcami, dzięki czemu zawsze mamy pewność, że składniki, które do nas docierają są najwyższej jakości i uprawiane zgodnie z myślą ekologiczną.” - mówi Hanna Łopuchow, twórczyni marki FEMI.

Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ