05 listopada 2019

5 powodów - dlaczego warto dbać o swój wygląd?

Kategoria: Aktualności

Dbanie o wygląd zewnętrzny to nie tylko markowe ubrania, kosmetyki z najwyższej półki czy dodatki światowej sławy projektantów. To przede wszystkim zaakceptowanie siebie, odzyskanie pewności siebie i pielęgnowanie kobiecości. Dlaczego jeszcze warto dbać o wygląd zewnętrzny? Oto 5 głównych powodów.

5 powodów - dlaczego warto dbać o swój wygląd?

Mówi się, że szata człowieka nie zdobi. Jednakże wygląd zewnętrzny odkrywa bardzo ważną rolę zarówno w samoakceptacji, pielęgnowaniu swojej kobiecości, jak i nawet relacjach z ludźmi czy kontaktach biznesowych. Przedstawiamy 5 głównych powodów, dla których warto dbać o swój wygląd.

1.Wygląd to nasza wizytówka

Wygląd jest naszą wizytówką. Zanim ktoś nas pozna, ocenia nas na podstawie tego, jak wyglądamy. Pierwsze sekundy decydują o tym, jaką opinię wykształci o nas druga osoba. Odpowiednio dobrany strój jest niezwykle istotny w kontaktach biznesowych.

Ludzie bardziej ufają tym, którzy dobrze się prezentują. Ponadto, profesjonalny wygląd sprawia, że czujemy się pewni siebie. Komunikuje, że podchodzimy profesjonalnie do naszej pracy, a rozmówca utożsamia sobie nas z firmą. Dodatkowo wygląd i strój wzmacnia siłę przekazu.

2.Lepsze samopoczucie

Prezentują się dobrze, czujemy się o wiele lepiej. W efekcie poprawia się nasze samopoczucie oraz nastrój. Dbając o swój wygląd, pielęgnujemy kobiecość, a tym samym zyskujemy więcej siły, energii do działania oraz motywacji. Zaczynamy akceptować siebie, ewentualne niedoskonałości. Pozytywne nastawienie sprawia, że zaczynamy również dbać o inne aspekty naszego życia, co przekłada się na uczucie spełnienia oraz bycie szczęśliwym.

3.Nawiązywanie pozytywnych relacji

Chociaż nie szata zdobi człowieka, to jednak wygląd ma niezwykle istotny wpływ na nawiązywanie kontaktów z innymi ludźmi. Jeżeli będziemy dobrze się prezentować, łatwiej będzie nam kogoś poznać i zbudować z nim pozytywne relacje. Schludny wygląd budzi zaufanie. Sami cenimy sobie właśnie osoby, które dobrze wyglądają.

Jeżeli nie dbamy o swój wygląd ani higienę osobistym, automatycznie odstraszamy ludzi, budując w ten sposób barierę. Ponadto, wygląd zewnętrzny jest bardzo ważny przy zdobywaniu kontaktów na tle biznesowym. Nie dość, że stanowi wizytówkę, to dodatkowo wpływa na drugą osobę i jej decyzję.

4.Wyższa samoocena

Wygląd stanowi niezwykle ważny element samooceny. Pielęgnowanie swojej kobiecości oraz dbanie o swój wygląd zewnętrzny ma pozytywny wpływ na wysoką samoocenę. Nie chodzi tu o bycie narcyzem, ale o zaakceptowanie siebie samego. Schludne ubrania, zadbane włosy i delikatny make up pozwalają podkreślić wszystkie walory. W efekcie kobieta czuje się pewna siebie, a jej samoocena wzrasta. Wpływa to korzystnie na nastrój.

5.Zdrowie psychiczne

Dbanie o swoją kobiecość to również oznaka zdrowia psychicznego. Jeżeli chcemy czuć się dobrze z samym sobą, w środku, to musimy również dobrze czuć się na zewnątrz. Dbanie o wygląd zewnętrzny, a tym samym poczucie, że jesteśmy piękni to oznaka dobrego zdrowia psychicznego. Świadczy o tym, że potrafimy zaakceptować siebie takimi, jakimi jesteśmy i jak wyglądamy. A to stanowi klucz, który otwiera bramę do bycia szczęśliwym.

Artykuł powstał we współpracy z portalem kobiecym KobiecySwiat.pl

źródło: whitepress.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ