Partner serwisu
27 czerwca 2019

EmoliumSuncare® od 1 dnia życia

Kategoria: Aktualności

Lato kojarzy się nam zwykle z rodzinnym relaksem, przebywaniem na powietrzu, beztroskimi zabawami w promieniach słońca. Niestety słońce może być nie tylko źródłem przyjemności. Dawkowane bez ograniczeń i odpowiedniej ochrony szkodzi skórze i pozostawia na niej pamiątki niezbyt przyjemne, jak np.oparzenia słoneczneczy zmiany barwnikowe.

EmoliumSuncare® od 1 dnia życia

Szczególnej troski wymaga zwłaszcza cienka i delikatna skóra niemowląt i dzieci. Oparzenie słoneczne u małych dzieci i nastolatkówjest uznanym czynnikiem ryzyka rozwoju czerniaka w przyszłości. Skóra dzieci jest bardziej wrażliwa i naturalnie ma mniejszą zawartość melaniny w porównaniu ze skórą osób dorosłych. Promienie UV penetrują głębiej, wywołując więcej szkodliwych efektów biologicznych na poziomie naskórka i skóry właściwej1. Dlatego u dzieci zaleca się stosowanie filtrów mineralnych (mniejsze ryzyko podrażnień)zapewniających SPF przynajmniej 302.

Wychodząc naprzeciw tym potrzebom, w portfolio emoliencyjnej marki Emolium pojawiły się dwa nowe preparatydo bardzo wysokiej ochrony przeciwsłonecznej skóry od 1. dnia życia, a także skóry suchej, wrażliwej, z alergią na filtry chemiczne i atopowej. Produkty tworząmineralny ekran ochronny na skórze, który odbija promieniowanie UVA i UVB, zapewnia ochronę UVB: SPF 50+ i UVA (PP): 22. Pozostawia na skórze delikatną mleczno-białą warstwę ochronną, dzięki której widać, gdzie skóra jest chroniona. Zabezpieczająskórę również przed działaniem promieniowania podczerwonego (IR), chroniąc przed powstawaniem zaczerwienień i podrażnień posłonecznych.

Emolium Suncare Mineralny krem ochronny SPF 50+dzięki składnikom aktywnym intensywnie i długotrwale nawilża oraz niweluje szorstkość skórytwarzy. Koi i łagodzi podrażnienia przyspieszając regenerację naskórka. Dobrze się rozprowadza i nie zatyka porów. Jesthipoalergiczny, fotostabilny i wodoodporny. Został przebadany dermatologicznie i okulistycznie.

Składniki aktywne:

  • 100% filtrów mineralnych -dla bardzo wysokiej ochrony przeciwsłonecznej
  • Złota alga -innowacyjny filtr immunologiczny, chroni skórę przed negatywnym działaniem słońca i wzmacnia równowagę hydrolipidową
  • Trójglicerydy z oleju z ostropestu -wygładzają skórę i ułatwiają rozprowadzanie kremów z filtrami mineralnymi.

źródło: Sanofi
fot. Sanofi
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ