Partner serwisu
14 czerwca 2019

Nanokrioterapia, a stany zapalne skóry

Kategoria: Aktualności

Leczenie zimnem to popularna metoda walki z upływającym czasem, ale też z wieloma problemami skórnymi. W czym tkwi skuteczność nanokrioterapii?

Nanokrioterapia, a stany zapalne skóry

Stany zapalne skóry wiążą się nie tylko z nieestetycznie wyglądającymi krostami, przebarwieniami czy plamami na skórze. Mogą mieć również uciążliwe objawy, tj. świąd, pieczenie, zaczerwienienia, przesuszanie skóry, a nawet jej łuszczenie. Skąd biorą się problemy skórne i w jaki sposób niskie temperatury, wykorzystywane w nanokrioterapii radzą sobie z tymi problemami?

Skąd biorą się stany zapalne skóry?

Do stanów zapalnych skóry dochodzi zazwyczaj w sytuacji, gdy naruszona zostaje jej wierzchnia warstwa. Często choroby skóry mają też podłoże bakteryjne lub grzybicze. Zdecydowanie częściej występują też u osób cierpiących m.in. na cukrzycę, chorobę nowotworową, żylaki podudzi, przewlekłą niewydolność żylną, a także obrzęki czy obniżoną odporność.

Niskie temperatury ratunkiem dla skóry

W walce z chorobami skóry często pomagają zabiegi, wykorzystujące niskie temperatury. W czym tkwi ich skuteczność? Wspierają one odnowę biologiczną skóry, zmniejszając jednocześnie stany zapalne. Jednym z zabiegów, który skutecznie radzi sobie ze stanami zapalnymi skóry jest nanokrioterapia, przeprowadzana za pomocą urządzenia medycznego Volumetiq.

- Procedura jest wykonywana przy pomocy specjalnej głowicy. Jest ona przeprowadzana w temperaturze 5-10 stopni Celsjusza i ma formę masażu. Pod wpływem zabiegu dochodzi do miejscowej poprawy ukrwienia tkanek. Dzięki temu do komórek trafia więcej składników odżywczych oraz tlenu. W rezultacie skóra szybciej się regeneruje, nie tracąc przy tym wilgoci - tłumaczy kosmetolog Mariola Maziarz z Kliniki VESUNA.

Terapia z wykorzystaniem urządzenia Volumetiq jest szczególnie dedykowana osobom, borykającym się z takimi chorobami skóry, jak trądzik pospolity i różowaty. Zabieg ma też korzystny wpływ na cerę wrażliwą, skłonną do podrażnień czy z rozszerzonymi naczyniami krwionośnymi.

Po zabiegu

Bezpośrednio po zabiegu skóra staje się zauważalnie wygładzona, a rozszerzone pory mniej widoczne. Zabieg redukuje również obrzęki pojawiające się najczęściej w okolicy oczu. Efekty są dostrzegalne już po pierwszej sesji, jednak optymalna ilość zabiegów jest ustalana indywidualnie i zależy od potrzeb pacjentów.

źródło: Informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ