Partner serwisu
17 maja 2018

X Wiosenna Konferencja Farmaceutyczna rozpoczęta

Kategoria: Aktualności

Dzisiaj, w hotelu Zamek Gniew, rozpoczęła się X Wiosenna Konferencja Farmaceutyczna. Optymalizacja i Efektywność 2018.

X Wiosenna Konferencja Farmaceutyczna rozpoczęta

Wykład otwierający wygłosił Krzysztof Raczyński, Dyrektor Operacji Przemysłowych Polfa Warszawa S.A.:

Cyfrowa transformacja zrewolucjonizuje wszystkie branże. Sektor health care jest tym sektorem, który bedzie odczuwal bardzo wysoki wplyw tej zmiany technologicznej. Dla nas te zmiany są szansą, ale też bardzo dużym wyzwaniem. Medycyna spersonalizowana jest również na razie bardzo drogą technologią, ale mam nadzieję, że nie pozostanie to jedynie w sferze naszych marzeń, ale że przełom technologiczny - ta transformacja cyfrowa, wkrótce nastąpi i będzie to dotyczyło każdej branży. Musimy się nieustannie doskonalić i zmieniać

W bloku I, który nosi nazwę "By nie było jak zawsze, czyli MONITORUJEMY I USPRAWNIAMY PROCESY", prelegenci omówili takie zagadnienia jak praktyczne aspekty monitorowania środowiska wytwarzania, Pharma 4.0, nowoczesny system kontroli - kapsułki w stadardzie Sigma Series, etiCALLS - system skutecznej kontroli oraz jak optymalnie dobrać szafy sterownicze dla branży farmaceutycznej. 

Wykład "Praktyczne aspekty monitorowania środowiska wytwarzania" został przygotowany przy współpracy Kamili Dziewulskiej z Zakładów Farmaceutycznych Polpharma S.A. z Markiem Skowronkiem z firmy StatSoft Polska Sp. z o.o.

"By ograniczyć zdarzenia niepożądane, czyli MINIMALIZUJEMY RYZYKO", - blok II skupi się na tematyce związanej z analizą systemów wentylacji i klimatyzacji w pomieszczeniach produkcyjnych i laboratoriach z wykorzystaniem symulacji CFD, izolacji procesów produkcyjnych wykorzystujących produkty HPAPI, optymalizacji pomiarów fizykochemicznych w produkcji farmaceutycznej, analizy w laboratoriach czy zaawansowanych technologiach obróbki produktów za pomocą wirówek GEA Westfalia Separator Polska Sp. z o.o.

Blok III bedzie poświęcony tematyce związanej z utrzymaniem ruchu. Prelegenci spróbują odpowiedzieć na pytanie, czy SMED to jedyna droga do optymalizacji przezbrojeń, jak poprawnie dobrać elementy elastyczne maszyn i urzadzeń oraz czy okresowe pomiary i kalibracje to obowiązek, czy tylko wewnętrzna potrzeba firmy. Na zakończenie, Artur Karpik z ZF Adamed Pharma S.A. omówi narzędzia, którzych używa się w procedurze Lean.

Wykład specjalny rozpocznie się o godzinie 17:00. Szymon Hołownia poruszy ważny temat: "Skąd czerpać paliwo do działania w zespole?".

Drugi dzień konferencji, tj. 18 maja 2018 r., rozpocznie się blokiem IV - "By przy efektywności nie zapomnieć o tym, co najważniejsze, czyli OPTYMALIZACJA A PRACOWNICY". Prelegenci skupią się na tym, jak rozwiązać problemy związane z pracą zespołową, rozwojem pracowników, efektywnymi szkoleniami czy jak zwiększyć efektywność zespołu produkcyjnego.

Po zakończeniu wykładów odbędzie się wycieczka techniczna do Zakładów Farmaceutycznych Polpharma S.A. w Starogardzie Gdańskim.

fot. BMP
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ