04 października 2017

Jeden krem na dzień i na noc

Kategoria: Aktualności

Krótkie i przejrzyste składy produktów – tymi słowami można określić kosmetyki Fridge. Dzika róża oraz zioła pochodzą z własnej plantacji w Starzyńskim Dworze, co jest kontynuacją tradycyjnych cysterskich upraw. Wszystkie składniki są ekologiczne. Zapytaliśmy, jak dobierane są składniki aktywne w tych kosmetykach i jak testuje się ich skuteczność.

Jeden krem na dzień i na noc

Na jakiej zasadzie dobierane są składniki aktywne?
W produktach fridge właściwie każdy składnik jest „aktywny”. Nasze receptury są bardzo starannie przygotowywane i nie ma w nich żadnych „wypełniaczy”. Jeśli dany składnik znalazł się w naszym kremie, to znaczy, że był tam niezbędny i jest go na tyle dużo, żeby mógł zadziałać. Lubimy krótkie i przejrzyste składy. W końcu to, że dodamy do kremu większą liczbę składników nie znaczy, że jest ich tak naprawdę więcej ilościowo i że lepiej zadziałają. Wręcz przeciwnie, jeśli chcielibyśmy dodać zbyt wiele i jednocześnie zachować równowagę w produkcie, musielibyśmy każdego ze składników użyć w minimalnych ilościach, które zwyczajnie nie będą w stanie zadziałać.

W jaki sposób testowana jest skuteczność produktów?

Nasze kosmetyki w pierwszej kolejności testujemy na sobie, gdyż powstają w odpowiedzi na potrzeby nasze i naszych klientek. Dopiero kiedy uznamy kosmetyk za wystarczająco dobry, wysyłamy go na badania dermatologiczne i dopuszczamy do sprzedaży. Niektóre nasze kremy mają też badania aparaturowe pod kątem działania. Dobrym przykładem jest 1.1 face the cream, który ma potwierdzone działanie przeciwzmarszczkowe i to z bardzo dobrym wynikiem – w 28 dni zmniejsza istniejące zmarszczki do 35% oraz zapobiega powstawaniu nowych.

W sklepie internetowym są szczegółowe opisy produktów. Nie znalazłam tam kremu dedykowanego na noc. Nocą w skórze zachodzą procesy regeneracji, czy nie ma potrzeby stworzenia kremu tylko na noc? Czy te kremy są uniwersalne, to jest do używania zarówno na dzień jak i na noc?

Nie dzielimy kremów na te na dzień i na noc, wszystkie kremy fridge są uniwersalne. Opracowaliśmy idealne formuły – nasze kremy doskonale się wchłaniają, stanowiąc idealną bazę, np. pod makijaż. Dlatego nie ma potrzeby stosowania oddzielnego kremu na noc. Jeden krem, odpowiednio dobrany do skóry, stosowany 2 razy dziennie to idealna porcja odżywienia skóry. Dzięki zastosowaniu wyłącznie naturalnych składników, używając kremów fridge, skóra regeneruje się i oddycha całą dobę.

Rozmawiała Agata Paszek

Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ