Partner serwisu
31 stycznia 2024

Tarcza miejska. Jak chronić skórę przed zanieczyszczeniami?

Kategoria: Aktualności

Zanieczyszczenie powietrza ma realny wpływ na stan skóry. Może prowadzić do odwodnienia, zakłócenia mikrobiomu skóry, uszkodzenia bariery skórnej, przedwczesnego starzenia się, a nawet poważnych chorób. Smog sprawia, że czujesz się i wyglądasz gorzej. Ale spokojnie – nie musisz rzucać wszystkiego i wyjeżdżać na wieś. Mamy potwierdzony naukowo sposób na ochronę przed zanieczyszczeniami.

Tarcza miejska. Jak chronić skórę przed zanieczyszczeniami?

Twoja skóra ma swój unikalny, niepowtarzalny mikrobiom, na który składają się między innymi bakterie i grzyby. Kiedy wszystkie te mikroorganizmy pozostają w równowadze, pomagają organizmowi walczyć ze szkodliwymi substancjami, eliminować je lub wprowadzać organizm w stan gotowości. Niestety zanieczyszczenie powietrza bardzo niekorzystnie wpływa na ten niezwykły układ, niszczy pożyteczne bakterie i powoduje nadmierny rozwój tych szkodliwych. Zakłócony mikrobiom może stać się środowiskiem do rozwoju trądziku (np. kiedy cząsteczki smogu zostaną w porach skóry) lub przyczynić się do uszkodzenia bariery skórnej, która stanowi naturalną warstwę ochronną. Badania naukowe pokazują też, że zanieczyszczenia, które znajdą się na powierzchni skóry mogą być wchłaniane przez mieszki włosowe, wdychane, spożywane, a wszystkie te drogi prowadzą do krwioobiegu. Stąd na przykład pyły metali ciężkich z powietrza mogą zostać wykryte w płynach ustrojowych czy włosach.

Dość straszenia, pora działać!

Aby pozostać w zdrowiu, żyjąc w mocno zanieczyszczonym mieście (lub regionie) podstawą jest monitorowanie jakości powietrza i po prostu pozostawanie w domu, kiedy poziom chemikaliów przekracza ustalone normy. Niestety, nikt na razie nie wykrył lepszego sposobu. Jeśli koniecznie musisz wtedy wyjść – załóż maskę przeciwpyłową ze specjalnym filtrem węglowym. A jak zatroszczyć się o skórę? Przede wszystkim pielęgnujemy ją dwa razy dziennie, za każdym razem dokładnie oczyszczając – najlepiej dwuetapowo. Wieczorne zmywanie twarzy powinno być staranniejsze, warto użyć produktu na bazie lipidów, a potem zmyć skórę delikatnym kosmetykiem. Badanie naukowe pokazują, że warto zainwestować w szczoteczkę wibracyjną lub ultradźwiękową. Pozwala ona pozbyć się wszystkiego, co niekorzystne, także z porów skóry. Po zastosowaniu toniku nałóż na skórę odpowiedni do jej typu krem z antyoksydantami. Sięgaj po produkty sprawdzone. Twoja skóra potrzebuje tylko najlepszych kosmetyków – nie warto eksperymentować, bo to może dodatkowo ją osłabić. Ostatnim etapem porannej rutyny powinien być produkt z filtrem o szerokim spektrum, najlepiej chroniący także przed światłem niebieskim.

POZNAJ NAJLEPSZE TARCZE OCHRONNE DLA TWOJEJ SKÓRY!

W formie kremu: EISENBERG Paris Défense Anti-Pollution

Formuły START-HYDRA odpowiadają potrzebom każdego, także ludzi młodych i mieszkańców miast narażonych na szkodliwe oddziaływanie środowiska miejskiego. Aby walczyć ze szkodliwymi czynnikami życia codziennego, jak stres, zmęczenie, zanieczyszczenie środowiska w mieście, niezrównoważony tryb życia, badania EISENBERG Paris połączyły innowacyjność high-tech ze 100% naturalnymi i nadzwyczaj skutecznymi składnikami aktywnymi. Krem z linii START-HYDRA posiada aksamitną teksturę.  Wzbogacony naturalnymi składnikami aktywnymi o właściwościach antyoksydacyjnych i chroniących przed zanieczyszczeniem środowiska, które zapobiegają odwodnieniu. Po aplikacji skóra jest miękka, wypoczęta i sprężysta.

W formie serum: MEDIDERMA FR - ANTIOX MD ANTI-POLLUTION Concentrate liposomowe serum z kwasem ferulowym

Dzięki synergii składników aktywnych to lipidowe serum wzmacnia naturalną odpowiedź antyoksydacyjną skóry oraz chroni przed oznakami starzenia, poprawiając jej nawilżenie, elastyczność i świetlistość. To intensywna pielęgnacja szokowa dla skóry dojrzałej, ale także zmęczonej. Może być stosowane jako serum bazowe pomiędzy sesjami profesjonalnych zabiegów antyoksydacyjnych.

W formie suplementu diety: MEDILÂGE Anti âge

To formuła łącząca dwa opatentowane składniki. AstaPure®Arava i TetraSOD® radykalnie wpływają na zmniejszenie liczby zmarszczek oraz poprawiają nawilżenie i elastyczność skóry. Chroni też praktycznie każdą komórkę przed toksycznym działaniem agresorów zewnętrznych, w tym przed szkodliwym promieniowaniem UVB.

W formie lekkiego serum: ZO® SKIN HEALTH Illuminating AOX Serum

Chroni przed zanieczyszczeniami i przedwczesnymi oznakami starzenia. Jednocześnie wyraźnie rozjaśnia skórę, nadając jej promienny i subtelnie rozświetlony wygląd. Zawiera między innymi unikalny kompleks kultur komórek macierzystych z merystemu leontopodium alpinum (szarotki alpejskiej) i marrubium vulgare (szanty zwyczajnej). Zapewnia silną ochronę antyoksydacyjną i minimalizuje stan zapalny, zapobiegając przyszłym uszkodzeniom skóry. Mikroskładniki mineralne (tlenek tytanu, mika, dwutlenek cyny, tlenki żelaza) nadają skórze subtelnie perłowe wykończenie i rozświetlony wygląd.

źródło: informacja prasowa
fot. 123rf/informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ