Partner serwisu
24 listopada 2023

Kosmetyki nowej generacji stworzone w laboratorium Mokosh

Kategoria: Aktualności

Dzięki połączeniu mądrości natury z najnowszymi osiągnięciami nauki możliwe staje się to, czego w świecie kosmetologii jeszcze nie było – odmładzająca kuracja retinoidowa, która koryguje wszystkie oznaki starzenia, bez typowych dla retinolu skutków ubocznych: odwodnienia cery, podrażnień, zaczerwienień.

Kurację tworzą 2 produkty: przeciwzmarszczkowy krem do twarzy 0,5% Retinolu H10 i Retinoinianu HPR (Kompleks) Róża z jagodą oraz przeciwzmarszczkowe serum do twarzy 2,5% Reitnolu H10 i Retinoinianu HPR (Kompleks) Róża z jagodą.

W produktach tych zastosowaliśmy między innymi retinoid trzeciej generacji – Hydroxypinacolone retinoate, który wchodzi w bezpośrednią interakcję z receptorami kwasu retinowego i błyskawicznie uruchamia jego potencjał odmładzający, nie powodując podrażnień.
Synergiczne działanie retinolu o właściwościach silnie nawilżających – H10, z retinoinianem przyspieszającym odnowę komórkową – HPR, gwarantuje widoczne wypełnienie zmarszczek i udoskonalenie powierzchni skóry, a jednocześnie utrzymuje barierę skórną w pełnej równowadze. Jak to możliwe? Uwodorniony retinol reguluje gospodarkę hydrolipidową naskórka, przez co zapobiega powstawaniu podrażnień związanych z mikrozłuszczaniem powodowanym przez HPR. Dodatkową tarczę ochronną budują składniki stymulujące procesy regeneracyjne i naprawcze, takie jak m.in. tetrapeptyd, skwalan czy komórki macierzyste borówki brusznicy.

Oprócz retinoidowych superbohaterów zarówno krem, jak i serum zawierają tetrapeptyd, który przeciwdziała sile grawitacji, czyli efektom wiotczenia skóry, w widoczny sposób modelując kontury twarzy.

W kremie znajduje się też m.in. wyjątkowo bogaty, przeciwzmarszczkowy kompleks roślinny z ekstraktem z borówki, wodorostów, rzepiku, pięciornika, betainy oraz drożdży, który stymuluje produkcję kolagenu IV i VII – matrycy wspierającej naskórek – i zapewnia efekt liftingu. Dzięki zawartości mirycetyny – silnej substancji aktywnej naturalnie występującej w borówce – działa podobnie do toksyny botulinowej, w sposób nieinwazyjny redukuje skurcze mięśni twarzy i tym samym powstawanie zmarszczek mimicznych.

Wśród unikalnych składników serum znajdują się aż 12-procentowe stężenie drogocennego skwalanu oraz komórki macierzyste borówki brusznicy - składnik stworzony w celu zapobiegania i odwracania fotostarzenia skóry spowodowanego promieniowaniem IR i UV. Naśladują one jedno z naturalnych rozwiązań w walce ze szkodliwym działaniem promieniowania słonecznego na rośliny.

źródło: informacja prasowa
fot. informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ