Partner serwisu
21 listopada 2023

NEBOA x PLASTIC BANK realizujemy obietnice

Kategoria: Aktualności

Neboa wraz z globalną organizacją Plastic Bank od sześciu miesięcy działają wspólnie na rzecz zatrzymania procesu powstawania plastiku oceanicznego, a także wsparcia ruchu Social Recycling, który walczy z ubóstwem obszarów oceanicznych poprzez angażowanie  lokalnych społeczności w zbiórkę odpadów. Wspólnie powstrzymali ponad milion plastikowych butelek przed dostaniem się do mórz i oceanów, a to jeszcze nie koniec.

NEBOA x PLASTIC BANK realizujemy obietnice

Neboa jako oficjalny partner Plastic Bank troszczy się nie tylko o czystość mórz i oceanów, ale także o lokalne społeczności, które zamieszkują tereny oceaniczne. Ich mieszkańcy zbierają plastikowe śmieci

z plaż, brzegów rzek, dzielnic, podwórek nawet w promieniu 50 kilometrów od wybrzeży , a następnie wymieniają je w lokalnych oddziałach Plastik Banku jak walutę na realne benefity, takie jak: artykuły spożywcze, pakiety społeczne i zdrowotne czy łączność cyfrową. Ten bezpieczny i transparentny sposób na przeciwdziałanie ubóstwu  przynosi realne korzyści ludziom i środowisku.

Dzięki temu w okresie ostatnich 6 miesięcy ponad milion butelek nie trafiło do wody, a uzyskane w ten sposób dochody pomogły zaspokoić potrzeby 132 osób, które aktywnie zaangażowały się w zbiórkę odpadów. Zebrane surowce, których waga przekroczyła 21 ton, zostały przetworzone na surowiec nadający się do ponownego wykorzystania w produktach i opakowaniach.

Wspólne plany Neboa i Plastic Bank sięgają jednak dalej. Cel wyznaczony do końca 2024 roku obejmuje zbiórkę kolejnego miliona butelek, tak aby powstrzymać łącznie 2,2 mln sztucznych opakowań przed dostaniem się do oceanów. Uzyskane w ten sposób 44 tony plastiku zostaną przetworzone i ponownie wykorzystane.  

Więcej Neboa  = mniej plastiku w oceanach!

źródło: informacja prasowa
fot. informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ