Partner serwisu
18 października 2022

Klucz Sukcesu dla Józefa Szmicha

Kategoria: Aktualności

Podczas uroczystej gali 18 października 2022 r. statuetkę Klucza Sukcesu otrzymał Józef Szmich, założyciel firmy Delia Cosmetics.

Klucz Sukcesu dla Józefa Szmicha

LAUDACJA

dr Józef Szmich

Jak sam o sobie powiedział:

„Jestem chemikiem z zamiłowania, od bardzo wczesnej młodości, o czym najlepiej świadczy fakt, że uczyłem się w nieistniejącym już niestety łódzkim Technikum Chemicznym przy ul. Tamka. Nawiasem mówiąc, to była świetna szkoła. A ja po technikum trafiłem na Wydział Chemii Ogólnej Politechniki Łódzkiej i zostałem inżynierem od przetwórstwa tworzyw sztucznych”.

Absolwent i wykładowca Wydziału Biochemii i Biotechnologii Politechniki Łódzkiej. Połączył naukę z biznesem, tworząc grupę kapitałową Delia Cosmetics. Od 25 lat z sukcesami prowadzi działalność w branży kosmetycznej nie tylko w Polsce, ale również w na ponad 60 krajach na 5 kontynentach.

Józef Szmich to osoba wielokrotnie nagradzana i doceniana. W 2022 otrzymał Krzyż Zasługi Prezydenta RP. Odznaczenie to, stanowi najwyższy wyraz szacunku wobec codziennej, ciężkiej pracy polskich Przedsiębiorców - pełnej zaangażowania i siły do codziennych wyzwań. To wyjątkowe wyróżnienie trafiło zaledwie do 18 osób w całej Polsce.

Józef Szmich od zawsze aktywnie uczestniczy w rozwoju kształcenia młodych ludzi – na wielu frontach. To m.in. z jego inicjatywy utworzono prestiżowe Technikum Automatyki i Robotyki w Łodzi (wraz z Politechniką Łódzką oraz Łódzką Specjalną Strefą Ekonomiczną), które po dziś dzień zostaje pod patronatem Delii. Uczniowie Technikum regularnie odbywają w Delii praktyki, staże zawodowe, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem, Delia jako współzałożyciel szkoły funduje również stypendia dla najlepszych uczniów. Równolegle do działalności wspierającej edukację,  P. Józef działa w sferze naukowej w stworzonym przez niego Centrum Naukowo Badawczego dr Szmich, działającego przy łódzkim Technoparku.

Ponadto jest laureatem tegorocznych Skrzydeł Wyobraźni - nagrody przyznawanej przez Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli Kształcenia Praktycznego w Łodzi. Statuetka oraz odpowiedni certyfikat, to uhonorowanie osób, które wspierają praktykę i teorię kształcenia.

Dr Józef Szmich jest członkiem Rady Biznesu przy Wydziale Zarządzania i Inżynierii Produkcji Politechniki Łódzkiej. Praktykę i wiedzę, którą zdobył podczas studiów z sukcesem wdrożył
w innowacyjne rozwiązania kosmetyczne, dzięki którym Delia tak prężnie funkcjonuje i rozwija się każdego dnia. Do dnia dzisiejszego firma pozostaje w ścisłej współpracy z PŁ – współtworząc konferencje, wydarzenia, a nawet inwestując w infrastrukturę, czy sale dydaktyczne na Wydziale Organizacji i Zarządzania PŁ.

Od 2014 był członkiem Rady Nadzorczej Polskiego Związku Przemysłu Kosmetycznego, a przez wiele lat należał również do Związku Pracodawców „Business Centre Club”. Aktualnie działa aktywnie w Klubie 500 - Stowarzyszeniu Właścicieli, Prezesów i Dyrektorów Firm.

Lista nagród i wyróżnień jest bardzo długa, szczególnie tych, które wręczane są za sposób zarządzania firmą. Poniżej pozostałe nagrody:

  • Srebrnej Odznaki Łódzkiej Izby Przemysłowo-Handlowej 2019,
  • Inwestor Mecenas Nagroda Grohmana 2018,
  • Dobroczyńca Roku 2017,
  • Manager Regionu Łódzkiego 2015,
  • Nominacja do Lidera Polskiego Biznesu 2015,
  • Wyróżnienie w rankingu Diamenty Forbesa 2009, a jego firma – Gazelą Biznesu w rankingu gazety Puls Biznesu z 2018 roku.

Od początku swojej działalności w biznesie, wraz z żoną Aliną, wspiera wiele organizacji charytatywnych, w tym Fundację Gajusz, którą Delia wspomaga finansowo i rzeczowo, regularnie od wielu lat. Co więcej, do fundacji trafia procent od dochodu z zakupu każdej sztuki flagowego produktu jakim jest henna żelowa do brwi.


Ponadto firma angażuje się w wydarzenia dedykowane kobietom, które m.in. borykają się z nowotworami (np. fundacje Bra Day czy Kwiat Kobiecości). Na liście nie brakuje także szkół, szpitali oraz domów dziecka, oddziałów Caritasu. Jedną z podstawowych wartości dla p. Józefa jest pomoc, wartością tą kieruje się również stworzona przez niego firma, a serca Państwa Szmich są nieustannie otwarte na wspieranie innych.

Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ