Partner serwisu
22 marca 2023

Sposoby na relaks stóp po całym dniu w szpilkach

Kategoria: Nowości

W szpilkach wyglądasz kobieco i elegancko. Jednak chodzenie w nich ma swoją cenę. Skurcze nóg i bóle śródstopia dają się we znaki, zwłaszcza wieczorem. Relaks stóp jest niezbędny, inaczej dolegliwości będą się nasilać.

Sposoby na relaks stóp po całym dniu w szpilkach

Chodzenie na wysokich obcasach to chodzenie na palcach. Cały ciężar ciała opiera się wtedy na śródstopiu. Dla stóp to duży wysiłek. Zasługują na codzienny relaks. Warto też, byś większą uwagę przyłożyła do butów, które zakładasz. Idealne to takie, które mają wyprofilowane podeszwy i pasują do twojej naturalnej krzywizny stopy. Mają sztywny zapiętek i są wystarczająco szerokie, by nie uciskać palców. Są lekkie, a wysokość obcasa wynosi najwyżej 5 cm. A jeśli są wyższe, staraj się je zdejmować w trakcie dnia, by stopy mogły odpocząć choć kilka minut. Buty kupuj wieczorem, gdyż wtedy stopy są najbardziej zmęczone i opuchnięte. Łatwiej optymalnie je dopasować. Inaczej rano mogą wydawać ci się wygodne, a po południu będziesz czuła jakbyś miała stopy włożone w imadło. Gdy już masz na sobie wymarzone szpilki, pamiętaj by się rozluźnić, nie garbić, a przy chodzeniu nie prostować kolan i stawiać małe kroki. Do szpilek możesz kupić przezroczyste żelowe wkładki, które są miękki i amortyzują nacisk. Polecamy zwłaszcza te na śródstopie.

Sposoby na relaks stóp

Gdy po całym dniu w szpilkach, nawet tych wygodnych, przychodzisz do domu, zaplanuj drobne przyjemności dla stóp.

Letnia kąpiel w wodzie z olejkami zapachowymi lub solą - przyniesie ukojenie, odświeżenie i relaks. Zmniejszy ból.

Kąpiel naprzemienna - 5 minut w wodzie ciepłej, o temperaturze około 38 stopni. 15 sekund w wodzie zimnej, o temperaturze około 18 stopni. I tak kilka razy na zmianę. Kąpiel naprzemienną zakończ zanurzeniem stóp w wodzie ciepłej. Rytuał zmniejszy ból stóp, opuchliznę, zapobiegnie skurczom.

Nogi do góry - na ból stóp pomaga też leżenie z nogami do góry. Wystarczy 15-20 minut. Taka pozycja poprawia krążenie i zmniejsza opuchliznę.

Masaż stóp - najlepiej zrób go po kąpieli, używając olejku eterycznego: miętowego albo lawendowego. Przywróci prawidłowe krążenie i zrelaksuje stopy. Dużą uwagę w trakcie masażu poświęć śródstopiu.

Ćwiczenia stopami - nie wymagają specjalnych przygotowań. Wystarczy, że zdejmiesz buty i zaczniesz kręcić kółka. 15 w prawo i 15 w lewo. I tak ze 3 serie. Dzięki temu rozciągniesz wiązadła i mięśnie stóp, poprawisz krążenie.

Specjalna mgiełka

Pomyśl również o kupieniu specjalnej mgiełki do stóp YASUMI Emerald Cooling Mist. Zawiera cryo-complex, który szybko przynosi ukojenie. Mentol odświeża i przywraca lekkość, kamfora stymuluje mikrokrążenie, zmniejsza opuchliznę, a ekstrakt z alg Laminaria przyspiesza regenerację skóry stóp. Możesz stosować ją rano, przed założeniem szpilek, oraz wieczorem, po kąpieli. Najlepiej gdybyś mgiełkę przechowywała w lodówce, wtedy działaby jak chłodny okład. Dodatkową sztukę przydałoby się mieć w torebce. Mogłabyś sięgać po nią w trakcie dnia, gdy tylko poczujesz dyskomfort. Mgiełka szybko się wchłania, nawet gdy masz na sobie cienkie rajstopy.

Możesz ją kupić https://sklep.yasumi.pl/ oraz w gabinetach YASUMI https://gabinety.yasumi.pl/

Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ