Partner serwisu
14 lutego 2023

Naturalne POLSKIE 2023: Komisja Ekspertów

Kategoria: Naturalne POLSKIE

W ramach programu kosmetyki oceniała będzie Komisja Ekspertów.

Naturalne POLSKIE 2023: Komisja Ekspertów

Przewodniczący

dr Jerzy Jambor

Wieloletni Prezes Polskiego Komitetu Zielarskiego, obecnie Członek Zarządu. Współtwórca i Członek Zarządu Sekcji Fitoterapii Polskiego Towarzystwa Lekarskiego. Wieloletni Prezes Zarządu Phytopharm Klęka S.A. Autor lub współautor licznych artykułów, opracowań i analiz z zakresu szeroko pojętego zielarstwa i ziołolecznictwa. Autor książki „Rośliny lecznicze. Od aloesu do żeń-szenia” oraz dwóch albumów Galerii Farmapress „Niezwykłe rośliny tropików”, współautor podręczników: „Handbuch des Arznei- und Gewuerzpflanzenbaus” oraz „Farmacja stosowana. Technologia postaci leku”. Twórca lub współtwórca wielu powszechnie stosowanych leków roślinnych, takich jak Bioaron, Dentosept, Artecholin, Bronchosol, Sylimarol oraz ekstraktów dla przemysłu farmaceutycznego i kosmetycznego. Współrealizator międzynarodowych projektów związanych z rozwojem przetwórstwa zielarskiego. Wykładowca PWSZ w Koninie.

 

Członkowie

Magdalena Kinga Marciniak

Członek Rady Nadzorczej, Specjalista Zapewnienia Jakości Zakładów Farmaceutycznych UNIA, twórczyni portalu oraz aplikacji lupakosmetyczna.pl.

Absolwentka Wydziału Chemii Politechniki Warszawskiej (specjalność: technologia związków biologicznie czynnych i kosmetyków). Ukończyła studia podyplomowe z zakresu zarządzania jakością i systemami zapewniania jakości wg Norm ISO 9000:2000 na Uniwersytecie Łódzkim. Zdobyła także tytuł MBA na Akademii Leona Koźmińskiego. Autorka wielu artykułów do czasopism: „Chemia, Biznes i Kosmetyka”, „Przemysł Kosmetyczny” oraz „Przemysł Farmaceutyczny”. Jej oczkiem w głowie jest portal www.lupakosmetyczna.pl, którego jest twórczynią.

 

 

 

Timea Sulenta-Pluta

Dyrektor Zarządzający ds. Komercjalizacji Badań w Podkarpackim Centrum Innowacji. Wykładowca na kierunku Kosmetologia Kolegium Medycznego Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie. Specjalista w zakresie badań i rozwoju z ogromną pasją do wykonywanego zawodu. Posiada duże doświadczenie w rozwoju i produkcji kosmetyków, zarówno w firmach krajowych, jak i zagranicznych. Skuteczny i doświadczony lider zespołu, skoncentrowany na potrzebach klientów i innowacjach produktowych.

 

 

 

 

dr n. farm. Maria Urbańska Absolwentka Wydziału Biologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Studiów Podyplomowych z Kosmetologii na Politechnice Łódzkiej. Pracownik naukowy i dydaktyczny Katedry i Zakładu Naturalnych Surowców Leczniczych i Kosmetycznych (obecnie Katedry i Zakładu Kosmetologii Praktycznej i Profilaktyki Chorób Skóry)  Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Jest specjalistą w dziedzinie fitoterapii, aromaterapii i kosmetologii naturalnej, autorem publikacji, podręczników i wykładów dotyczących zastosowania surowców roślinnych w pielęgnacji i chorobach skóry.

 

 

 

 

 

Sekretarz Komisji

dr Aldona Senczkowska-Soroka, redaktor czasopisma branżowego „Przemysł Farmaceutyczny” zawierającego dodatek „Przemysł Kosmetyczny” oraz portali kierunekFARMACJA.pl oraz kierunekKOSMETYKI.pl

fot. 123rf/zdjęcie ilustracyjne
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ