Partner serwisu
18 listopada 2021

Dermash Omega w walce z trądzikiem

Kategoria: Nowości

Trądzik to problem dotyczący coraz częściej nie nastolatków, a osób powyżej 20 roku życia. Skóra trądzikowa to efekt nieprawidłowej pracy gruczołów łojowych, które nadmiernie wydzielają sebum, prowadząc do zaburzeń w funkcjonowaniu komórek skóry, nierównowagi flory bakteryjnej na skórze i pozapalnej reakcji organizmu. Sebum jest również świetną pożywką dla bakterii występujących na skórze człowieka. Ich obecność oraz wszelkie produkty uboczne metabolizmu podrażniają skórę, wywołując tym samym zaczerwienienia oraz wypryski. W zależności od fazy i stopnia zaawansowania choroby możemy wyróżnić trądzik o charakterze łagodnym oraz ciężkim. Trądzik łagodny zazwyczaj polega na skupieniu uwagi na zahamowaniu dalszego jego rozwoju i odpowiedniej pielęgnacji skóry. Z kolei trądzik o charakterze przewlekłym musi być leczony przez lekarza dermatologa, który ustali odpowiednie do stopnia zaawansowania choroby leczenie. 

Dermash Omega w walce z trądzikiem

Dieta w walce z trądzikiem

Życie w krajach wysokorozwiniętych zdecydowanie jest jednym z czynników sprzyjających trądzikowi. Wynika to z przetworzonej diety i zwiększonego zanieczyszczenia środowiska.

Za prawidłowe odżywienie i funkcjonowanie organizmu odpowiadają również kwasy tłuszczowe Omega-3 i Omega-6, które mają pozytywny wpływ na stan skóry poprzez zdolność zmniejszania stanu zapalnego i alergicznego oraz możliwość hamowania odpowiedzi immunologicznej i zmniejszania ostrości przebiegu trądziku. Organizm ludzki nie potrafi ich syntezować, dlatego muszą być dostarczane wraz z jedzeniem. Dobrym źródłem kwasów Omega-3 i Omega-6 są ryby morskie, nasiona lnu, chia, orzechy i oleje roślinne. Zgodnie z zaleceniami FAO i WHO podaż nasyconych kwasów tłuszczowych każdego dnia powinna utrzymywać się na poziomie 7% zapotrzebowania energetycznego, a podaż wielonienasyconych kwasów tłuszczowych powinna wynosić od 6 do 10%.

Tu jednak musimy bardzo uważać, by proporcja między ilością kwasów Omega 3 i Omega 6, jakie dostarcza się do organizmu, wynosiła 1:3 – 1:5. Zaburzenia tej proporcji w kierunku zwiększenia podaży kwasów Omega-6, mogą przyczynić się do rozwoju trądziku.

Wzmocnienie warstwy lipidowej skóry

Niedobory kwasów omega 3-6-9 skutkują zaburzeniem funkcjonowania Ceramidu 1, a w konsekwencji osłabieniem funkcji barierowej warstwy rogowej naskórka oraz zaburzeniem procesu keratynizacji. Upośledzona zostaje również funkcja fosfolipidów budujących błony komórkowe odpowiadające za utrzymanie prawidłowego pH skóry, która w konsekwencji staje się sucha i szorstka. Nasze codzienne kąpiele, suche i gorące powietrze, niskie temperatury, choroby, zażywanie niektórych leków, osłabiają płaszcz lipidowy, a nawet mogą go usunąć. Stosowanie zewnętrznych preparatów zawierających kwasy Omega-3 i Omega-6, przyczynia się do zwiększenia odporności warstwy lipidowej oraz poprawę nawilżenia skóry.

Pielęgnacja skóry trądzikowej 

Leczenie i pielęgnacja skóry trądzikowej wymaga systematyczności oraz znajomości podstawowych zasad, dzięki którym można zniwelować objawy do minimum i zapobiec powstawaniu blizn lub przebarwień skóry, które są konsekwencją złego leczenia trądziku.

Najczęściej dermatolodzy przepisują maści, żele, preparaty robione w aptece na zamówienie, toniki do oczyszczania skóry. W cięższych przypadkach potrzebna jest antybiotykoterapia, będąca dość obciążająca dla żołądka oraz wątroby pacjenta. Marka Dermash Cosmetics z myślą o skórze z tendencją do powstawania zmian trądzikowych, wrażliwej, atopowej oraz z zaburzoną funkcją bariery lipidowej naskórka stworzyła Serum Kwasów Omega.

Skoncentrowana formuła Kwasów Omega 3-6-9 skutecznie niweluje niedoskonałości cery trądzikowej, wzmacnia barierę naskórkową, łagodzi podrażnienia, zwęża pory, reguluje pracę gruczołów łojowych i wydzielanie sebum. To połączenie wyselekcjonowanych estrów etylowych kwasów Omega 3-6-9: linolenowego, linolowego i oleinowego (EE Omega 3-6-9), zamkniętych w zaawansowanym nośniku liposomowym. Liposomy zwiększają zdolność przenikania przez naskórek oraz zwiększają biodostępność substancji czynnej w organizmie. Unikalny nośnik liposomowy użyty w serum dostarcza substancję czynną (Kwasy Omega 3-6-9) bezpośrednio do komórek ludzkiego organizmu. Nośnik liposomowy pozwala na penetrację Kwasów Omega 3-6-9 do głębszych warstw skóry oraz na efektywne wprowadzenie jej do komórek. Zwiększa zdolność przenikania przez naskórek oraz zwiększają biodostępność substancji czynnej w organizmie.

Efekty:                                                                                                                                                          

 - niwelowanie rumienia,
- łagodzenie podrażnień,
- regulowanie wydzielania sebum,
- redukowanie ilości porów,
- wygładza powierzchnię skóry.    

https://bmpharma.pl/nasze-produkty/serum-kwasow-omega/          

Wzrost przenikalności estrów etylowych Kwasów Omega 3-6-9 o blisko 45%* (*po 6 godzinach od użycia w porównaniu z roztworem substancji wolnej)

Czy serum jest dla każdego?                                                                                 

Serum to z założenia kosmetyk bardziej skoncentrowany, z większą dawką składników aktywnych. Wspomaga pielęgnację i daje szybsze, bardziej widoczne efekty. Nadal niektóre z nas mają obawy, czy nie zaszkodzą sobie, sięgając po serum w młodym wieku. To mit, że bardziej skoncentrowane kosmetyki są tylko dla cer dojrzałych. Serum to kosmetyk, z którego mogą korzystać także młode cery. Ważne, by dobrać odpowiedni kosmetyk do rodzaju cery i jej problemów.

Jak stosować serum?

Przy cerze tłustej, która nie przepada za ciężkimi konsystencjami, serum może być stosowane jako główny kosmetyk nawilżający – zamiast kremu. Produkt można stosować codziennie. Nałóż niewielką ilość serum na oczyszczoną skórę twarzy. Wmasuj delikatnie opuszkami palców aż do całkowitego wchłonięcia.

źródło: informacja prasowa
fot. informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ