Partner serwisu
04 maja 2021

Dobre bakterie w służbie zdrowych włosów!

Kategoria: Z życia branży

Prawidłowy mikrobiom stanowi pierwszą linię obrony skóry przed patogenami. Dotyczy to także skóry głowy, której stan bezpośrednio przekłada się na ilość włosów i ich kondycję. Jeśli mają być mocne, gęste i gładkie, należy zadbać o skórę głowy tak, aby jej mikrobiom zapewniał im maksymalne korzyści. Pomogą w tym produkty Nivelazione skin therapy Natural, czyli pierwsza na rynku polskim linia dermokosmetyków z kompleksem synbiotycznym.

Dobre bakterie w służbie zdrowych włosów!

Na dobre i na złe

Ludzkie ciało pełne jest mikroorganizmów. Na skórze, w przewodzie pokarmowym i w ustach każdego człowieka żyją nawet 2 kilogramy bakterii, które najprościej podzielić można na złe i dobre. Te złe to oczywiście patogeny, te dobre są jak armia, będąca pierwszą linią obrony przed drobnoustrojami i stojąca na straży prawidłowego funkcjonowania całego organizmu. Jeśli zaburzony zostanie ten delikatny balans, zwany naturalnym mikrobiomem, może pojawić się szereg nieprzyjemnych objawów. W przypadku naruszenia mikrobiomu skóry mogą to być m. in. przewlekłe przesuszenie, uciążliwy świąd i pieczenie, „mikroranki” spowodowane ciągłym drapaniem, podrażnienie, łupież, krostki czy nużyce – choroba objawiająca się swędzącymi grudkami i wypadaniem włosów. Dlatego tak ważne jest codziennie dbanie o odpowiednią pielęgnacje skóry i używanie preparatów, które wpływają na rozwój „dobrych” bakterii na jej powierzchni.

Siła synbiotyków

Stres, zanieczyszczenie środowiska, częsta antybiotykoterapia, brak odpowiedniej ochrony przed promieniowaniem UV – to tylko niektóre (i dobrze znane zapewne nam wszystkim) czynniki, które mają destrukcyjny wpływ na stan mikrobiomu skóry. „Naprawić” go pomoże linia dermokosmetyków Nivelazione Skin Therapy Natural z kompleksem synbiotycznym, czyli łączącym probiotyki z prebiotykami. W preparatach zawarto Lactobacillus Ferment – naturalny probiotyk, w wyniku działania którego bytujące na skórze dobre bakterie mają znacznie większe szanse żywotności. Jednocześnie wytwarza on również nowe peptydy przeciwdrobnoustrojowe, znane jako bakteriocyny, które są w stanie zapewnić szerokie spektrum ochrony przeciwdrobnoustrojowej. Lactobacillus Ferment sprawia, iż skóra głowy utrzymywana jest w dobrej kondycji, dzięki czemu włosy również zyskują zdrowy wygląd. Formułę uzupełniają substancje prebiotyczne, takie jak inulina oraz gluko-oligosacharydy, będące pożywką dla naturalnej flory bakteryjnej naskórka. Można by pokusić się o stwierdzenie, że prebiotyki działają właściwie jak suplement diety dla dobrych bakterii, podczas gdy patogeny nie mogą ich strawić. W efekcie działania prebiotyku przyjazne bakterie szybciej się odradzają i rosną, a szkodliwe są redukowane.

Naturalna pielęgnacja naturalnego mikrobiomu

Każdy produkt z nowej linii Nivelazione Skin Therapy Natural wspomaga naturalny mikrobiom skóry głowy. Receptury oparte na innowacyjnej technologii i naturalnych składnikach wspierają dobrą florę bakteryjną skóry, poprawiają jej funkcje barierowe i pozwalają utrzymać ją w odpowiedniej kondycji. Ponadto odpowiadają – dzięki zawartości naturalnych składników aktywnych, jak skrzyp czy pokrzywa – na konkretne potrzeby samych włosów. W skład gamy wchodzą m. im.

NIVELAZIONE Skin Therapy NATURAL Bioszampon do włosów przetłuszczających się przeznaczony jest do włosów z tendencją do przetłuszczania się u nasady i suchymi końcówkami. Specjalistyczna formuła wspiera naturalny mikrobiom skóry głowy, reguluje wydzielanie sebum i sprawia, że włosy nie wymagają częstego mycia. Doskonale wyselekcjonowane substancje aktywne w tym ekstrakt z pokrzywy, proteiny pszeniczne oraz witamina PP zapewniają fryzurze świeżość i naturalną objętość.

NIVELAZIONE Skin Therapy NATURAL Bioszampon do włosów zniszczonych przeznaczony jest do włosów suchych i zniszczonych inwazyjnymi zabiegami fryzjerskimi. Specjalistyczna formuła wspiera naturalny mikrobiom skóry głowy, wzmacnia uszkodzoną strukturę włosa, wygładzając i nadając mu połysk. Wysoka zawartość składników pochodzenia naturalnego, w tym ekstrakt ze skrzypu polnego, proteiny pszenicy, inulina skutecznie poprawiają wygląd i kondycję włosów oraz skóry głowy.

NIVELAZIONE Skin Therapy NATURAL BioMaska do włosów zniszczonych przeznaczona jest do włosów suchych i zniszczonych zabiegami fryzjerskimi. Specjalistyczna formuła wspiera naturalny mikrobiom skóry głowy, intensywnie wzmacnia strukturę włosa oraz wygładza na całej długości. Wysoka zawartość składników pochodzenia naturalnego, w tym ekstrakt ze skrzypu polnego, proteiny pszenicy, inulina skutecznie poprawiają wygląd i kondycję włosów oraz skóry głowy.

 

 

Bio szampon do włosów przetłuszczających, NIVELAZIONE Skin Therapy NATURAL: 12,99 zł/ 300 ml

Bio szampon do włosów zniszczonych, NIVELAZIONE Skin Therapy NATURAL: 12,99 zł/ 300 ml

Bio Maska do włosów zniszczonych, NIVELAZIONE Skin Therapy NATURAL: 9,99 zł/ 150 ml

Kosmetyki dostępne wyłącznie w aptekach.

 

źródło: informacja prasowa
fot. informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ