Partner serwisu
20 kwietnia 2021

Jak chronić się przed słońcem? Prewencja i antyoksydacja

Kategoria: Z życia branży

Dni są coraz dłuższe i coraz bardziej słoneczne. Nastrajają nas pozytywnie, dodają energii do działania i sprawiają, że coraz chętniej wystawiamy twarz w kierunku słońca. To bardzo przyjemne, ale pamiętajmy o ochronie przeciwsłonecznej. Przypominamy, że jest ona niezbędna przez cały rok. Dlaczego? Aż 80% oznak starzenia się skóry jest spowodowane promieniowaniem UV. By móc w pełni cieszyć się słońcem i młodym wyglądem skóry, postaw na skuteczną ochronę i świadomą pielęgnację, której sekret tkwi w prewencji i antyoksydacji.

Jak chronić się przed słońcem? Prewencja i antyoksydacja

Promieniowanie UV silnie oddziałuje na organizm ludzki – zarówno w sposób pozytywny, jak i negatywny. Korzystne oddziaływanie UV to przede wszystkim udział w syntezie witaminy D3, natomiast do szkodliwych skutków ekspozycji należą m.in. poparzenia słoneczne, przebarwienia czy fotostarzenie skóry. Występują trzy rodzaje promieniowania UV - w zależności od długości fali:  UVC, UVB oraz UVA, które przenika przez chmury i szkło, a jego natężenie nie zależy od pory dnia. To właśnie ten rodzaj promieniowania wnika najgłębiej w skórę. Zakres promieniowania UVA jest szerszy niż UVB - większa długość  fal powoduje, ze promieniowanie UVA przenika do skóry właściwej, podczas gdy promienie UVB są w 90% zatrzymywane przez warstwę rogową naskórka. To właśnie ten rodzaj promieniowania w największym stopniu przyczynia się do uszkodzeń funkcjonalnych i strukturalnych tkanki łącznej. Jego przewlekłe oddziaływanie może powodować stan zapalny skóry właściwej, co skutkuje również degradacją kolagenu i elastyny. Z tego powodu skóra traci sprężystość i szybciej się starzeje. Promieniowanie UVA znacznie częściej skutkuje także powstawaniem przebarwień – zarówno tych pojawiających się natychmiast, jak i tych opóźnionych. Dlatego tak istotne jest, aby zapewnić skórze kompleksową ochronę przeciwsłoneczną na wielu poziomach.

Szerokie spektrum ochrony

W codziennej i całorocznej rutynie pielęgnacyjnej nie może zabraknąć kremu z filtrami. To podstawa świadomej pielęgnacji, która zapobiega i pozwala opóźnić procesy starzenia się skóry. Skuteczną ochronę zapewni skórze lekki krem ochronny SPF50+ PREWENCJA I ANTYOKSYDACJA marki BasicLab Dermocosmetics. To dermatologiczny krem ochronny o lekkiej formule i zaawansowanej technologii fotostabilnych filtrów szerokopasmowych, który zapewnia maksymalną skuteczność oraz bardzo wysoką ochronę przeciwsłoneczną na wielu poziomach. Efektywnie chroni skórę przed niekorzystnym działaniem promieniowania UVA i UVB, światłem niebieskim HEV, a także niweluje negatywne skutki światła podczerwonego IR. Wskaźnik ochrony przeciw promieniowaniu UVA (PPD) wynosi 46,6 – dzięki temu krem zabezpiecza przed tym najbardziej niebezpiecznym promieniowaniem dla DNA skóry, na które jesteśmy narażeni wszędzie tam, gdzie dociera światło dzienne. Dodatkowo zawarty w kremie ekstrakt z jagody brusznicy, chroni także skórę przed degradacją spowodowaną promieniowaniem UVB.

Perewencja i antyoskydacja

Najlepsze efekty w hamowaniu procesów starzenia się skory gwarantuje pełna synergia – oprócz ochrony przed promieniowaniem, kluczowa jest także antyoksydacja, czyli proces neutralizowania szkodliwego działania wolnych rodników. Lekki krem ochronny SPF50+ PREWENCJA I ANTYOKSYDACJA działa także przeciwutleniająco i wzmacnia naturalny mechanizm ochrony komórek przed uszkodzeniami oksydacyjnymi, wywołanymi przez promieniowanie IR-A. Synergistyczne działanie kompleksu na bazie dwóch postaci witaminy E i stabilnej formy witaminy C (Tetraizopalmitynianu Askorbylu) stanowi doskonałe wzmocnienie antyoksydacyjnej tarczy kremu przeciwdziałającej powstawaniu wolnych rodników. Formułę dopełniają witamina E oraz olej konopny, które niwelują podrażnienia, odżywiają i wzmacniają elastyczność naskórka, dzięki czemu staje się on bardziej odporny na działanie promieniowania UV. Natomiast optymalne stężenie niacynamidu, mocznika i ekstraktu z aloesu pozwala efektywnie nawilżyć skórę. Krem doskonale przygotowuje skórę pod makijaż.

Produkt adresowany jest do skóry suchej i bardzo suchej. Można go stosować zarówno w codziennej pielęgnacji i ochronie przeciwsłonecznej, jak również po zabiegach medycyny estetycznej np. laserach czy peelingach. Krem jest bez dodatków zapachowych - jego zapach wynika ze składu.

SPOSÓB UŻYCIA :

Odpowiednią ilość kremu (ok. 1 pompki) nanieś na twarz, szyję i dekolt 20 minut przed planowaną ekspozycją słoneczną.

W przypadku stałej ekspozycji słonecznej należy powtarzać aplikację kremu co około 2 godziny.

 

Produkt dostępny na https://basiclab.shop/ i w wybranych drogeriach.

 

źródło: informacja prasowa
fot. informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ