Partner serwisu
17 czerwca 2020

Pandemia ożywiła nowe trendy

Kategoria: Aktualności

Pandemia w 2020 r. rozbudziła na nowo trend produktów czyszczących i to nie tylko odkażających, które zrobiły wielką furorę w ciągu dwóch miesięcy, zapewniając nowe strumienie produkcji dla prawie wszystkich producentów kosmetyków, ale również mydeł. Pandemia dała nowe życie mydłu w kostce – tradycyjnemu produktowi czyszczącemu, który stracił w ostatnich latach swoją popularność – mówi Olena Mishyna, Cheaf Executive, Elfa Pharm Sp. z o.o.

Pandemia ożywiła nowe trendy

W ciągu najbliższych 2 lat ludzie na pewno będą pamiętać o znaczeniu higieny, więc zwiększy się zapotrzebowanie na takie produkty, jak mydło w kostce i mydło w płynie oraz na środki do dezynfekcji rąk i powierzchni. Wzrośnie także zużycie domowych środków czyszczących i dezynfekujących, dlatego producenci muszą skupić się na swojej ofercie – to dobra okazja na poszerzenie portfolio firmy o nowe linie, w tym również antybakteryjne.

Globalnym trendem po zakończeniu kwarantanny będzie rozsądna konsumpcja w każdej sferze życia. ludzie mieli czas na przemyślenie rzeczywistości. Już widać, że proste rzeczy, które umykały w ostatnich dziesięcioleciach, na nowo zaczynają mieć znaczenie. W kosmetyce trend ten znajdzie odzwierciedlenie we wzmocnieniu zainteresowania produktami „eko”, „bio”, „tradycyjnymi”, „naturalnymi”, „organicznymi”.

Znaczenia będą również nabierać surowce pochodzące ze sprawiedliwego handlu, produkty powstające przy użyciu energii odnawialnej oraz opakowania nadające się do recyklingu.

Spodziewane zubożenie ogromnej części społeczeństwa, wynikające z kryzysu gospodarki światowej, pozwala założyć, że popyt będzie dotyczył głównie środkowych i dolnych segmentów. Nie oznacza to jednak, że konsument będzie chętnie kupować produkty niskiej jakości. Klienci są aktualnie bardzo inteligentni i świadomi, dlatego przy wyborze kosmetyków będą się decydować na podstawowe, ale bardzo skuteczne formuły, które spełniają obietnice.

 

fot. Elfa Pharm
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ