Partner serwisu
22 stycznia 2020

Czy cera przyzwyczaja się do kosmetyków?

Kategoria: Z życia branży

Mam wrażenie, że to pytanie, a czasem nawet twierdzenie słyszałam niezliczoną ilość razy – tak często jest powtarzane. Wiele osób uważa, że ciągłe stosowanie tych samych kosmetyków powoduje, że cera rozleniwia się, przyzwyczaja i przestaje reagować składniki aktywne. Wiele z tego powodu powtarza, że co jakiś czas kosmetyki trzeba zmieniać. To ogromny błąd!

Czy cera przyzwyczaja się do kosmetyków?

Mit, który trzeba obalić

Powyższe stwierdzenie to mit. Trzeba go raz na zawsze obalić. Zwłaszcza że parę razy natknęłam się na jego powielanie nawet przez szanowane czasopisma poświęcone zdrowiu i urodzie! Nie ma absolutnie żadnych podstaw naukowych ani badań dowodzących takiej tezy. Również na logikę przyzwyczajenie się skóry do kosmetyków i konieczność ich zmiany co jakiś czas, nie ma racji bytu. Dlaczego? 

Po pierwsze, składniki aktywne zawarte w kremach, żelach, szamponach, olejach itp. zawsze będą miały dokładnie takie samo działanie. Wyjątek stanowi sytuacja, w której skończy się ich termin przydatności do użycia. 

Po drugie, odpowiednio pielęgnowana skóra – jeśli nie pojawią się żadne czynniki zakłócające (np. złe warunki atmosferyczne, choroba itp. itd.) zawsze będzie na nie reagować zgodnie z oczekiwaniami.

Więcej resibo.pl

źródło: Resibo
fot. Resibo
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ