17 stycznia 2020

Informacja o alergenach na opakowaniu czy w wersji cyfrowej? Przekaż swoją opinię Komisji Europejskiej w konsultacjach społecznych.

Kategoria: Z życia branży

Jako konsumenci jesteśmy różni. Niektórzy z nas lubią analizować składy kosmetyków, dla innych – lista składników na opakowaniu jest o wiele za długa i niezrozumiała. Już niedługo ta lista może się jeszcze bardziej wydłużyć.

Informacja o alergenach na opakowaniu czy w wersji cyfrowej? Przekaż swoją opinię Komisji Europejskiej w konsultacjach społecznych.

Komisja Europejska planuje rozszerzyć listę potencjalnych alergenów zapachowych (umieszczanych na opakowaniach kosmetyków) z 26 do 88 i proponuje nam dwa rozwiązania:

  • rozszerzenie listy składników na opakowaniu kosmetyków,
  • lub możliwość przekazywania informacji o alergenach zapachowych w formie elektronicznej (strony internetowe, poprzez specjalne aplikacje lub skanowanie kodów produktu w miejscu zakupu).

Jeśli przyjęte zostanie oznakowanie na opakowaniu – lista składników na większości kosmetyków wydłuży się o około 10 substancji. Czy będzie ona dla Ciebie czytelna? Od Ciebie zależy, które rozwiązanie zostanie przyjęte – w jaki sposób będą oznakowane kosmetyki w przyszłości.

Wyraź swoje zdanie w konsultacjach społecznych:
https://ec.europa.eu/info/law/better-regulation/initiatives/ares-2018-6241542/public-consultation_en

Wypełnienie ankiety zajmie Ci zaledwie 15 minut.

Konsultacje trwają do 4 lutego bieżącego roku.

źródło: PZPK
fot. 123rf/zdjęcie ilustracyjne
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ