Partner serwisu
14 stycznia 2020

Mydlana klasyka

Kategoria: Z życia branży

Mydło to najpopularniejszy kosmetyk którego używają prawie wszyscy. Nie wszyscy jednak wiedzą jak bogatą historię i tradycję wytwarzania ma mydlana kostka i jakie niezwykłe właściwości mają mydła naturalne tworzone według starych oryginalnych receptur i metod.

Mydlana klasyka

Mydło to chyba najpopularniejszy kosmetyk którego używają codziennie prawie wszyscy. Często nie zastanawiamy się nad tym co jest w składzie tego produktu, ani jak jest wytwarzane. A okazuje się że mydło ma bardzo bogatą historię i tradycję wytwarzania. Niektóre rodzaje mydeł to wręcz prawdziwe arcydzieła mydlarskiego rzemiosła i są poszukiwane i cenione na całym świecie. W dzisiejszych czasach coraz częściej zwracamy uwagę na to co jemy, co pijemy i czym pielęgnujemy swoje ciało. Warto więc także bliżej przyjrzeć się także popularnej myjącej kostce.

Trudno powiedzieć kiedy dokładnie ludzie zaczęli wytwarzać i używać mydła. Przypisuje się to Babilończykom po odnalezieniu datowanych na 2500 rok p.n.e. tablic z recepturą mydła. Bez względu na to jaka jest dokładna historia mydła można śmiało powiedzieć że ten wynalazek dokonał rewolucji higienicznej w czasach naszych przodków.

Mydło jednak mydłu nie równe i faktem jest że niestety produkcja masowa bardzo obniżyła jakość tego produktu. Chemiczne kostki myjące mają niewiele wspólnego z dobrymi naturalnymi mydłami. Na szczęście wzrastająca świadomość ekologiczna współczesnych konsumentów sprawia że na nowo zaczynają oni odkrywać nieco zapomniane skarby mydlanego rzemiosła. Zwiększone zainteresowanie klientów w naturalny sposób powoduje że zwiększa się także podaż dobrych i naturalnych produktów w sklepach. Przeglądając ich ofertę na pewno warto zwrócić uwagę na klika gatunków mydeł naturalnych stanowiących swoistą "mydlaną arystokrację".

  • Mydło Aleppo - to syryjskie mydło wyrabiane od wieków do dnia dzisiejszego z zachowaniem tradycyjnych metod i składników. Te składniki to olej laurowy i oliwa z oliwek. W zależności od proporcji użytych olejów można dostać mydło o różnych właściwościach. Im wyższe stężenie procentowe oleju laurowego tym mydło Aleppo wykazuje silniejsze działanie lecznicze i pielęgnacyjne. A właściwości leczniczych to mydło ma cały wachlarz. Pomaga między innymi leczyć wiele schorzeń dermatologicznych skóry takich jak łuszczyca czy atopowe zapalenie skóry.
  • Mydło marsylskie - Wytwarzane w podobny sposób jak mydło Aleppo, lecz różni się zastosowanym w nim tłuszczem. Prawdziwe mydło marsylskie zawiera bowiem jedynie oliwę z oliwek. Dzięki temu jest bardzo delikatne i wykazuje mocno nawilżające właściwości. To sprawia że nadaje się do codziennej pielęgnacji każdego typu skóry, także tej wrażliwej i delikatnej.
  • Mydło Savon Noir - pochodzące z Turcji mydło w postaci gęstej pasty która obficie się pieni po kontakcie z wodą. Do jego produkcji używa się czarnych oliwek i oliwy z oliwek. Znane jest z tego że mocno nawilża skórę a także dogłębnie ją oczyszcza, działając podobne jak peeling enzymatyczny. Wykorzystywane jest od wieków podczas tradycyjnego zabiegu hammam który pochodzi z tureckich łaźni. Hammam to właściwie cały rytuał który bez mydła Savon Noir nie może się odbyć.

Na bazie tych trzech mydeł naturalnych producenci wciąż tworzą kolejne receptury, wzbogacając klasyczne wersje o nowe składniki. Dodatki stanowią najczęściej naturalne glinki kosmetyczne, oleje, olejki eteryczne lub suszone płatki ziół i kwiatów. Przykładem może być choćby mydło Aleppo z czerwoną glinką, mydło z olejem arganowym, mydło cedrowe. Powstają także płynne wersje mydła Aleppo czy mydła marsylskiego które możemy stosować jako żel pod prysznic do mycia całego ciała a także włosów. Sięgajmy więc częściej do tej dobrej klasyki mydlarstwa a nasza skóra na pewno nam się za to odwdzięczy.

Kosmetyki MAYA
Kosmetyki naturalne i organiczne - sklep internetowy

źródło: whitepress.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ