Partner serwisu
10 stycznia 2020

Mezoterapia w medycynie estetycznej – czym jest i dlaczego warto z niej skorzystać?

Kategoria: Z życia branży

Chcesz zabezpieczyć swoją skórę przed procesem starzenia i poprawić jej wygląd? Skorzystaj ze specjalnego zabiegu mezoterapii!

Mezoterapia w medycynie estetycznej – czym jest i dlaczego warto z niej skorzystać?

W gabinetach medycyny estetycznej można korzystać z pełnej gamy specjalistycznych zabiegów pozwalających na uzyskanie doskonałych efektów. Wśród nich znajduje się także mezoterapia, które rekomendowana jest dla każdego typu skóry.

Na czym dokładnie polega mezoterapia? W jakich przypadkach jest ona wskazana? Jak przebiega tego typu zabieg? W końcu, czy jest on przeznaczony dla każdego? Jeśli również chcesz zadbać o swoją skórę profesjonalnie i ochronić ją przed starzeniem, sprawdź teraz!

Czym jest mezoterapia?

Mezoterapią nazywa się specjalny rodzaj zabiegu, który polega na dostarczeniu substancji aktywnych w głąb skóry. Substancje te dostarczane są różnymi metodami, w tym także igłowo – zastosowanie ma wtedy mezoterapia igłowa.

Początkowo mezoterapia stosowana była tylko w dermatologii – obecnie używana jest najczęściej w medycynie estetycznej.

Rodzaje mezoterapii:

  • mezoterapia igłowa – zabieg polegający na ostrzykiwaniu skóry strzykawkami z igłami lub specjalnymi pistoletami w celu wprowadzenia substancji aktywnych pod skórę
  • mezoterapia mikroigłowa – zabieg wykorzystujący specjalne rollery z cienkimi igłami, poprawia wchłanianie kosmetyków
  • mezoterapia bezigłowa – sonoforeza, jonoforeza – zabiegi polegające na zwiększeniu przepuszczalności skóry i dostarczaniu w jej głąb substancji aktywnych

W gabinetach medycyny estetycznej najbardziej popularna jest mezoterapia igłowa, która określana jest również jako najbardziej skuteczna.

Na czym polega mezoterapia igłowa?

Mezoterapia igłowa to zabieg prowadzony już od wielu lat – po raz pierwszy został on wykonany jeszcze w latach pięćdziesiątych ubiegłego wieku. Teraz mezoterapia tego rodzaju jest dostępna w praktycznie każdym dobrym gabinecie medycyny estetycznej.

Podczas zabiegu mezoterapii wykorzystuje się strzykawki z bardzo cienkimi igłami albo też pistolety, które automatycznie dozują używane preparaty i aplikują je na wybraną głębokość skóry.

W trakcie zabiegu mezoterapii wykorzystuje się różnego rodzaju substancje aktywne, które najczęściej posiadają postać koktajli dobieranych indywidualnie do problemów skórnych pacjenta.

Wskazania do zabiegu mezoterapii:

  • skóra przemęczona, szara
  • skóra przetłuszczająca się, z zaskórnikami, wypryskami
  • skóra trądzikowa
  • skóra sucha, łuszcząca się
  • zmarszczki i inne oznaki starzenia
  • blizny – potrądzikowe, pooperacyjne
  • nagromadzenie tkanki tłuszczowej, cellulit
  • rozstępy
  • wypadanie włosów

Jak widać, mezoterapia igłowa pozwala na uzyskanie bardzo dobrych efektów w szeregu różnych sytuacji – zawsze wtedy, gdy konieczne jest działanie jeszcze skuteczniejsze niż w przypadku zwykłych kosmetyków.

Wysoka efektywność mezoterapii nie jest związana tylko i wyłącznie ze samą specyfiką zabiegu – dostarczeniem substancji aktywnych w głąb skóry. Warto także wskazać, że same jej nakłucia pełnią tu bardzo ważną rolę, ponieważ powodują naturalną regenerację skóry. W rezultacie wspierają produkcję kolagenu i elastyny, a także przyspieszają redukcję widoczności niedoskonałości.

Żeby uzyskać pożądane efekty, mezoterapia igłowa powinna być prowadzona w serii – liczba zabiegów oraz częstotliwość ich prowadzenia są zależne od typu skóry, jej potrzeb, a także oczekiwanych efektów.

Czy z mezoterapii może skorzystać każdy?

Zasadniczo, mezoterapia igłowa jest zabiegiem o wysokim poziomie bezpieczeństwa, gdy będzie ona wykonana przez fachowca w tej dziedzinie – lekarza medycyny estetycznej.

Nie ma ona również wielu przeciwwskazań, a także poważnych skutków ubocznych, które mogą pojawić się podczas zabiegu lub po jego wykonaniu. Nie oznacza to jednak, że zabieg można wykonać u każdej osoby.

Wśród przeciwwskazań do mezoterapii igłowej znajdują się:

  • ciąża i okres karmienia piersią
  • infekcje i uszkodzenia skóry w miejscu zabiegu
  • skłonność do powstawania blizn, bliznowców
  • stosowanie leków powodujących obniżenie krzepliwości krwi
  • zaawansowana cukrzyca
  • nowotwory

Artykuł powstał we współpracy z Kliniką Galena Bielsko-Biała.

źródło: whitepress.pl
Monika
2020-03-13
Zdecydowałam sie za namową kolezanki, która bardzo polecała. Pomyslałam sobie, ze zrobię sobie taki prezent bo od wielu lat zmagałam się z poważnym wysuszeniem twarzy i moge polecić. Efekt bardzo dobry, daje lepsze nawilżenie niż jakiekolwiek kremy, które wcześniej stosowałam na twarz.
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ