Partner serwisu
18 grudnia 2019

Karboksyterapia – czym jest i kiedy może pomóc?

Kategoria: Z życia branży

W gabinetach kosmetycznych i medycyny estetycznej skorzystać można z wielu zabiegów. Jednym z nich jest karboksyterapia. Warto poznać ją bliżej!

Karboksyterapia – czym jest i kiedy może pomóc?

Coraz więcej kobiet, a także mężczyzn korzysta ze specjalnych zabiegów kosmetycznych oraz medycyny estetycznej. Stanowią one skuteczne uzupełnienie codziennej pielęgnacji skóry, a także zdrowego trybu życia. Wśród popularnych obecnie zabiegów znajduje się karboksyterapia, która rekomendowana jest na twarz i na ciało.

Czym dokładnie jest karboksyterapia? Dla kogo jest ona wskazana? Jak przebiega tego typu zabieg? Czy posiada on jakieś przeciwwskazania? Sprawdź teraz, gdy chcesz zadbać o siebie profesjonalnie!

Na czym polega karboksyterapia?

Karboksyterapia to zabieg polegający na wprowadzeniu pod skórę oczyszczonego dwutlenku węgla – CO2. Jego dobroczynne właściwości pozwalają na uzyskanie bardzo dobrych efektów również w przypadku poprawy wyglądu – całkowicie naturalnie.

Podczas zabiegu karboksyterapii dwutlenek węgla wprowadzony pod skórę rozchodzi w tkankach i prowadzi do aktywacji ich pracy – komórki stają się lepiej odżywione, dotlenione, naturalnie się regenerują. Widać to w szczególności na przykładzie komórek tłuszczowych, które są bardzo wrażliwe na CO2. Dochodzi wówczas do naturalnego rozpadu tkanki tłuszczowej, czyli do lipolizy.

Warto przy tym zaznaczyć, że karboksyterapia jest zabiegiem bezpiecznym, który wykonuje się z użyciem specjalistycznego sprzętu pozwalającego na uzyskanie bardzo dobrych efektów bez pojawienia się niebezpiecznych skutków ubocznych.

Kiedy warto zdecydować się na karboksyterapię?

Karboksyterapia to zabieg dość uniwersalny, który może pomóc w przypadku różnych problemów skórnych u pacjentów w każdym wieku.

W związku z tym jest on obecnie wybierany coraz częściej – jako sposób na usuniecie niedoskonałości, ale również jako metoda profilaktyczna, która pozwala na zmniejszenie ryzyka pojawiania się ich w przyszłości.

Główne wskazania do karboksyterapii:

  • rozstępy – aż 97 proc. zadowolonych klientów!
  • cienie i worki pod oczami – aż 90 proc. zadowolonych klientów!
  • cellulit – aż 89 proc. zadowolonych klientów!
  • nadmiar tkanki tłuszczowej na twarzy i ciele
  • rozszerzone naczynka krwionośne
  • zwiotczała, mało jędrna skóra
  • zmarszczki na twarzy
  • blizny – pozabiegowe, potrądzikowe
  • wypadanie włosów
  • łuszczyca

Jak widać, karboksyterapia to zabieg, który może pomóc pacjentom także w sytuacji, gdy zwykłe kosmetyki pielęgnacyjne, nie mogą przynieść oczekiwanych rezultatów. Zabieg ten stosowany na redukcję rozstępów, cellulitu czy cieni i worków pod oczami pozwala na uzyskanie doskonałych efektów!

Jak odbywa się zabieg karboksyterapii?

Karboksyterapia to zabieg, który przeprowadzany jest z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu pozwalającego na wprowadzenie dwutlenku węgla pod skórę. Sprzęt ten automatycznie dozuje CO2, dlatego też nie dochodzi wtedy do sytuacji, gdy ilość gazu w tkankach jest zbyt duża.

Przed zabiegiem skóra jest oczyszczana, a także dezynfekowana, ponieważ karboksyterapia wymaga naruszenia jej ciągłości przez wykonanie iniekcji. Specjalista wykonujący zabieg następnie wprowadza igłę pod skórę i zaczyna pompowanie dwutlenku węgla. Pacjent może odczuwać wówczas uczucie „pompowania” i nacisku pod skórą, ale zabieg ten nie jest określany jako bolesny.

Cały czas trwania zabiegu to od kilku do kilkudziesięciu minut w zależności od wielkości obszaru zabiegowego.

Najlepsze efekty karboksyterapia przynosi dopiero po wykonaniu serii zabiegów. U większości pacjentów koniczne jest wykonanie od 5 do 10 procedur, aby uzyskać pożądane rezultaty. O liczbie i częstotliwości zabiegów decyduje specjalista.

Czy karboksyterapia wskazana jest dla każdego?

Karboksyterapia to zabiegu uznawany za bezpieczny – prawdopodobieństwo wystąpienia poważnych skutków ubocznych podczas jego wykonania jest minimalne. Warto jednak wskazać, że zabieg ten nie może być wykonany u każdego.

Wśród głównych przeciwwskazań do karboksyterapii znajdują się:

  • ciąża i karmienie piersią
  • choroby płuc
  • opryszczka lub inne infekcje skóry
  • uszkodzenia skóry w miejscu zabiegu
  • nadciśnienie
  • cukrzyca
  • przebyty zawał lub udar mózgu
  • choroby nowotworowe

Artykuł powstał we współpracy z firmą EGO MED SPA z Krakowa.

źródło: whitepress.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ