Partner serwisu
16 grudnia 2019

Lepsze opakowania to lepsza planeta

Kategoria: Aktualności

Szklane opakowania kosmetyków MOKOSH są idealne do ponownego wykorzystania. Do tego namawiamy w pierwszej kolejności. Często słoiki służą jako pojemniki na przyprawy, herbaty czy drobiazgi łazienkowe, jako świeczniki, a nawet doniczki. Jeśli jednak brak Ci pomysłów na wykorzystanie naszych opakowań z ratunkiem przychodzą Stacjonarne Punkty Odbioru Opakowań MOKOSH.

Lepsze opakowania to lepsza planeta

Minimalizowanie ilości odpadów lub ich odpowiedni recykling stanowi podstawę świadomego i odpowiedzialnego życia. Dbałość o obieg opakowań to również ogromne wyzwanie dla producentów kosmetyków. Nie było łatwo, ale udało się! Z początkiem 2019 roku otworzyliśmy pierwszy partnerski punkt do zbioru opakowań MOKOSH. Dziś to sieć ponad 20 punktów w całej Polsce, która stale się rozwija. 

Zawsze stawiamy na świadomość. Musicie zatem wiedzieć, że zbiórka opakowań i ich ponowne wykorzystywanie nie jest drogą ku oszczędności. Sięgnięcie po nowy słoik czy butelkę jest o wiele tańsze niż czyszczenie, odtłuszczanie i sterylizacja. Robimy to w ramach akcji #ZiemiaToDom i z troski o środowisko. 

"Co za to dostanę?"

Zrezygnowaliśmy z przekazywania kolejnych słoiczków w zamian za otrzymanie zużytych. Prezenty profity i inne nagrody nie mogą być bodźcem do pomagania. W tym przypadku beneficjentem akcji jest Ziemia i wierzymy, że to najważniejszy powód, dla którego wspólnie będziemy zbierać szklane słoiki i butelki. Często słyszymy o pięknych akcjach zbierania nakrętek po napojach, które wymieniane są na wózki inwalidzkie. Czy oczekujemy czegoś w zamian od niepełnosprawnych? Naszą największą nagrodą jest satysfakcja i sukces w niesieniu pomocy. Tego chcemy nauczyć naszych odbiorców. 

Wybieraj kosmetyki w szklanych opakowaniach i wykorzystuj je ponownie! 

Dołącz do akcji #ZiemiaToDom oddając opakowania MOKOSH w punktach przedstawionych na poniższej mapie. Jeśli masz swój sklep i chciałbyś aby stał się takim miejscem napisz na media@mokosh.pl w temacie wpisując #ZiemiaToDom.

źródło: Mokosh
fot. Mokosh
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ