09 grudnia 2019

Woda jonizowana – pięć najważniejszych właściwości

Kategoria: Z życia branży

Warto mieć na uwadze, że woda jonizowana to woda źródlana o zasadowym odczynie, która głownie wynika z obecności wodorowęglanów. Dzięki temu regularnie pita woda zasadowa może skutkować szybszym i skutecznym nawodnieniem organizmu.

Woda jonizowana – pięć najważniejszych właściwości

Nie wszyscy wiedzą, że taka woda ma mniejszą strukturę molekularną, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej przenika błonę komórkową i natychmiastowo uczestniczy w procesach metabolicznych. Jakie właściwości ma woda alkaliczna i dlaczego warto ją pić?

1.Woda alkaliczna jest naturalnym przeciwutleniaczem

Wolne rodniki stanowią atomy bądź cząsteczki, które zawierają niesparowane elektrony tlenu. Najczęściej powstają w organizmie w wyniki metabolicznych przemian. Należy pamiętać, że ich nadmiar może prowadzić do utleniania, co często powoduje uszkodzenie DNA i błony komórkowej. To wolne rodniki są odpowiedzialne za procesy starzenia się i wiele chorób nowotworowych i nie tylko. Dlatego, aby jak najdłużej cieszyć się młodością, powinniśmy wykorzystywać naturalne antyoksydanty, które neutralizują działanie wolnych rodników. Woda zasadowa świetnie wpisuje się w model.

2. Woda zjonizowana pomaga utrzymać równowagę kwasowo-zasadową

Należy pamiętać, że nasz organizm prowadzi do wydalenia takie samej ilości kwasów oraz zasad, jaka pojawia się w wyniku procesów metabolicznych, zachodzących w organizmie i zostaje wprowadzona do organizmu razem z dietą. Niestety w przypadku większości produktów znajdujących się w naszej dzisiejszej diecie, dominują produkty kwasotwórcze, co prowadzi do zakwaszenia organizmu. Regularne spożywanie wody alkalicznej wpływa na utrzymanie równowagi kwasowo-zasadowej.

3. Pozytywny wpływ na jakość cery i szczupłą sylwetkę

Działanie wody zasadowej może mieć dobroczynny wpływ na naszą cerę i piękną sylwetkę. Woda może pozytywnie oddziaływać na redukcję zmarszczek, przez co nawilża komórki twarzy. Nie wszyscy wiedzą, że zmarszczki pojawiają się na skutek złego nawodnienia. Odpowiednie nawilżenie składnikami mineralnymi zawartymi w wodzie zjonizowanej pomaga w walce z chorobami skóry oraz wszelkimi niedoskonałościami takimi jak trądziki, przebarwienia, krostki, czy wypryski.

4. Woda zjonizowana pozytywnie oddziałuje na układ pokarmowy

Woda alkaliczna pozytywnie oddziałuje na prawidłową fermentację w jelitach, przeciwdziałając przewlekłym biegunkom, nadkwasocie żołądka, refluksowi czy niestrawności. Woda zasadowa korzystnie działa na usuwanie reaktywnych form tlenu, redukcję uszkodzeń skóry, które zostały wywołane promieniami UV i leczy zaparcia.

5. Woda alkaliczna wspomaga sportowców w walce z kwasami

Nie wszyscy wiedzą, że woda zjonizowana łagodzi skutki potreningowe i te wynikające z kwaśnej diety. Dba o odpowiednie nawodnienie w trakcie wysiłku fizycznego, ale i po. Regularne picie wody alkalicznej zapobiega spadkowi wytrzymałości oraz szybkości, dodatkowo redukując nadmiar kwasu mlekowego. Takie działanie prowadzi do zapobiegania zakwaszaniu organizmu i dostarczania mu składników o działaniu alkalizującym.

Artykuł został przygotowany na podstawie materiałów merytorycznych dostępnych na stronie: MocSokow.pl

źródło: whitepress.pl
kasia990
2019-12-09
ogólnie to warto stosować poszczególne produkty, bo sa zbawienne dla naszego organizmu, ale jeżeli o mnie chodzi o zaparcia, to ja jeszcze regularnie stosuję intestę, ona sprawia, ze nie chodzę na toaletę raz w tygodniu, tylko raz dziennie
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ