26 listopada 2019

Botox – skuteczna metoda usuwania zmarszczek mimicznych

Kategoria: Aktualności

Zmarszczki mimiczne mogą dodać lat i odebrać twarzy młodzieńczy urok. Aby się ich pozbyć, wybierz zabieg wstrzyknięcia botoksu!

Botox – skuteczna metoda usuwania zmarszczek mimicznych

Bogata mimika twarzy może prowadzić do wczesnego powstania zmarszczek mimicznych – są one widoczne już na skórze dwudziestolatek. Niestety, w drogeriach nie znajdziemy żadnych skutecznych kosmetyków na ten typ zmarszczek. Jedynym skutecznym sposobem, aby je usunąć, jest botox.

Czym dokładnie jest botox? Jak działa na zmarszczki mimiczne? Gdzie można skorzystać z zabiegu z jego użyciem i ile trzeba będzie za niego zapłacić?

Botox – co to jest?

Pod nazwą botox, która w spolszczeniu zapisywana jest także jako botoks, znajduje się toksyna botulinowa, inaczej jad kiełbasiany. To neurotoksyna wytwarzana przez bakterie jadu kiełbasianego Clostridium botulinum.

Toksyna botulinowa jest silną trucizną, która oddziałuje na układ nerwowy i mięśniowy, ale naukowcy odkryli, że w niewielkich dawkach posiada działanie terapeutyczne. Dzisiaj botox stosowany jest powszechnie w różnych dziedzinach medycyny. Najczęściej wykorzystuje się go przy leczeniu schorzeń związanych z nieprawidłowym napięciem mięśniowym.

Także botoks znalazł szerokie zastosowanie w medycynie estetycznej, która wykorzystuje go jako skuteczny sposób na usuwanie zmarszczek pochodzenia mimicznego, czyli związanych z ruchem mięśni twarzy.

Jak botox działa na zmarszczki mimiczne?

Działanie toksyny botulinowej polega na jej związaniu się z płytką nerwowo-mięśniową. W konsekwencji dochodzi do porażenia skurczu mięśnia oraz do zablokowania przekazywania impulsów nerwowych. Praca mięśnia ulega osłabieniu. Z czasem dochodzi jednak do przywrócenia jego aktywności przez tworzenie się zakończeń nerwowo-mięśniowych.

Ze względu na te właściwości botox jest powszechnie stosowany do usuwania zmarszczek mimicznych, które formują się właśnie na płaszczyźnie mięśni. Z tego też powodu używanie na nich różnych kosmetyków nie przenikających tak głęboko nie przynosi oczekiwanych skutków.

Botox polecany jest na poniższe zmarszczki:

  • lwie zmarszczki – zmarszczki pomiędzy brwiami
  • zmarszczki poprzeczne na czole
  • zmarszczki przy oczach, w tym kurze łapki
  • bruzdy nosowo-wargowe
  • zmarszczki ma brodzie
  • zmarszczki na szyi

Zabieg polega wówczas na wstrzyknięciu toksyny botulinowej w wyznaczone punkty twarzy. Efekt wygładzenia zmarszczek zauważany jest po kilku dniach i utrzymuje się on od 3 do 6 miesięcy. Potem zabieg może być wykonany ponownie.

W przypadku, gdy skóra posiada mniejsza jędrność, stosuje się także kwas hialuronowy, który działa jako wypełniacz.

Botox – stosowany nie tylko na zmarszczki

Warto także wskazać, że medycyna estetyczna wykorzystuje botoks nie tylko na zmarszczki mimiczne, ale również w innych celach.

Toksyna botulinowa pomaga w zmniejszeniu trądziku na czole, redukuje nadmierną potliwość pach, dłoni, stóp i czoła, pomaga w leczeniu bólów migrenowych, leczy bruksizm (zgrzytanie zębami), a także może podnieść opadający czubek nosa oraz opadające brwi.

Gdzie można wykonać zabieg i ile on kosztuje?

Aktualnie botox to bardzo popularny zabieg do usuwania zmarszczek dostępny w niemalże każdym gabinecie medycyny estetycznej, gdzie zabieg wykona lekarz.

Botoksu nie należy używać poza gabinetem – zabieg wykonany przez niedoświadczoną osobę bez odpowiednich kwalifikacji może doprowadzić do poważnych infekcji, a nawet do trwałego oszpecenia twarzy.

Koszt wykonania zabiegu zależny jest od obszaru, na którym ma być on wykonany. Ceny rozpoczynają się od około 400 złotych za jeden obszar.

Artykuł powstał we współpracy z Kliniką Medycyny Estetycznej Cliniqmed z Krakowa.

źródło: whitepress.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ