26 listopada 2019

Co należy wiedzieć o sztucznych rzęsach?

Kategoria: Z życia branży

Każda kobieta pragnie sprawiać wrażenie atrakcyjnej, dlatego poświęca temu wiele wysiłku oraz starań. Istnieje bardzo wiele metod pielęgnacyjnych oraz upiększających, które bezpośrednio wpływają na wygląd kobiety. Między innymi coraz powszechniejszą metodą jest aplikacja sztucznych rzęs.

Co należy wiedzieć o sztucznych rzęsach?

Objętość

Podstawową decyzją jaką należy podjąć przed przedłużeniem rzęs jest objętość jakiej oczekujemy. Nie każde przedłużanie i metoda polega na stworzeniu bardzo grubej warstwy na powiekach. Ważne jest dopasowanie właściwej objętości do wyglądu twarzy oraz kształtu oka i powieki. Nie każdemu pasuje mocny efekt objętościowy, natomiast na twarzy o mocnych rysach zbyt delikatna metoda nie będzie wcale zauważalna. Przed podjęciem decyzji o wizycie u stylistki rzęs wskazane jest rozeznanie się w możliwych dostępnych metodach wykonywania aplikacji. Jeśli nie potrafimy samodzielnie podjąc tej decyzji, warto zapytać się o opinię osobę wykonującą zabieg, która dobierze właściwą metodę i objętość do naszych potrzeb i możliwości.

Materiały

Kolejną bardzo ważną kwestią są materiały wykorzystywane do przedłużania rzęs. Materiał, z którego zrobione są rzęsy powinien być naturalny i delikatny, aby nie powodować podrażnień i nieprzyjemnych doznań. Istnieją również do wyboru rzęsy, które wykonywane są z tworzyw sztucznych i jeśli zależy nam na takich, należy zaznaczyć to i poinformować wcześniej swoją stylistkę wykonującą aplikacje. Warto także zwracać uwagę na profesjonalizm osoby wykonującej przedłużanie rzęs, któy przejawia się między innymi sterylnością narzędzi wykorzystywanych do pracy. Klej używany do aplikacji należy sprawdzić próbą uczuleniową. W przeciwnym razie może wystąpić na powiece reakcja alergiczna powodująca ogromny dyskomfort oraz zagrożenie zdrowia oczu.

Pielęgnacja

Sztuczne rzęsy należy w prawidłowy sposób pielęgnować. Pozostawienie sztucznych rzęs samych sobie bez pielęgnacji, przyspieszy proces ich wypadania i utraty. Utrata dużej ilości rzęs w krótkim czasie może być spowodowana niewłaściwą pielęgnacją lub jej brakiem. Każda profesjonalna stylistka rzęs powinna po wykonanym zabiegu poinstruować swoją klientkę o prawidłowych metodach pielęgnacji. Pielęgnacja może się równić w zależności od użytych materiałów do aplikacji oraz metody i objętości założonych rzęs. Warto pamiętać o ostrożności jaką należy zachować nosząc sztuczne rzęsy. Przede wszystkim nie powinno się ich malować tak jak do tej pory. Każde mycie twarzy oraz demakijaż muszą odbywać się w delikatny i bezpieczny sposób, który nie naruszy struktury sztucznych rzęs. Ponadto zabieg aplikacji sztucznych rzęs powinno się regularnie powtarzać dla zachowania jak najlepszych i estetycznych efektów. Zwlekanie z wizytą na uzupełnienie rzęs po dłuższym czasie, może oznaczać konieczność wykonania aplikacji od podstaw, która będzie znacznie bardziej czasochłonna i kosztowna. Warto zaufać swojej stylistce rzęs i zadać jej pytania dotyczące wszystkich naszych wątpliwości i obiekcji. Umiejętnie wykonane rzęsy w profesjonalnym gabinecie będą doskonale spełniać swoją funkcję estetyczną oraz praktyczną.

Artykuł powstał przy współpracy z Amazinglashes.com

źródło: whitepress.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ