08 listopada 2019

Zdrowie jest piękne – naturalne kosmetyki galeniczne Alba1913 w Beauty Hall Elektrowni Powiśle

Kategoria: Aktualności

Gdy ciało i duch funkcjonują w pełnej harmonii, naturalnie uzewnętrznia się piękno. Ta idea już od kilku pokoleń przyświeca rodzinnej firmie kosmetycznej Alba Thyment, która od ponad 100 lat słynie z naturalnych kosmetyków galenicznych. Nie dziwi więc fakt, że firma z tak długą historią i tradycją tworzenia roślinnych kosmetyków, postanowiła otworzyć swój sklep w niezwykłej przestrzeni zabytkowej Elektrowni Powiśle. Idea piękna opartego na zdrowiu, doskonale wpisuje się w koncepcję Beauty Hall. To tutaj na klientów czekać będą profesjonalne usługi beauty i wellness, dzięki którym w holistyczny sposób będą oni mogli zadbać nie tylko o pielęgnację ciała, ale też ducha.

Zdrowie jest piękne – naturalne kosmetyki galeniczne Alba1913 w Beauty Hall Elektrowni Powiśle

Początki dzisiejszej firmy Alba Thyment sięgają stu lat wstecz, kiedy Mieczysław Rychlicki zatrudnił się w laboratorium chemicznym, działającym w Poznaniu od 1913 roku. Obecnie firma jest właścicielem kilku marek z branży kosmetycznej i farmaceutycznej. Produkuje m.in. ARGOL® – ziołowe lekarstwo o działaniu przeciwzapalnym, przeciwgrzybicznym, antybakteryjnym i przeciwbólowym. Przełomowym momentem w rozwoju firmy był rok 2012, kiedy udało się odnaleźć drewnianą skrzynkę dziadka Mieczysława, a w niej materiały z lat 30. ubiegłego wieku. Zawartość kufra przyczyniła się do powstania nowej marki w portoflio firmy – kosmetyków naturalnych Alba1913.

Alba1913 przenosi substancje aktywne znane z nobliwych produktów aptecznych i zielarskich do wyrafinowanych formuł kosmetycznych. Wiedza i doświadczenie kilku pokoleń zainteresowanych leczniczą mocą roślin skutkuje inspirującymi, oryginalnymi odkryciami. Tradycyjnie stosowane ekstrakty roślinne i olejki eteryczne łączą się tu z nowoczesnymi składnikami o niekontrowersyjnym pochodzeniu i dobroczynnym wpływie na organizm ludzki. Alba1913 to luksusowe kosmetyki o oryginalnych teksturach, ujmujących zapachach i skutecznym działaniu, wytwarzane według farmaceutycznych standardów, przeznaczone do codziennej pielęgnacji skóry twarzy i ciała. Większość receptur Alba1913 otrzymała certyfikat dla kosmetyków wegańskich: „odpowiednie dla wegan i wegetarian”.

„W głębi serca jesteśmy romantykami. Wybieramy dla marki kosmetyków naturalnych Alba1913 odważne, oryginalne projekty rozwojowe, gdy czujemy, że towarzyszą im podobne wartości i emocje. Z Elektrownią Powiśle łączy nas szacunek do tradycji, zainteresowanie dobrym designem, radość życia w mieście i troska o jakość tego życia. Współtworzenie pierwszego w Polsce Beauty Hallu to na pewno wielkie wyróżnienie i wyzwanie” – mówi Łukasz Rychlicki, CEO, Alba Thyment.

„Innowacyjność przestrzeni Beauty Hall wynika przede wszystkim z właściwie dobranej, kompleksowej oferty usług z sektora beauty i wellness, zlokalizowanych pod jednym dachem. Wszystko po to, by zapewnić klientom Elektrowni Powiśle jak najlepszy wybór usług, dopasowanych do ich potrzeb, z których będą mogli skorzystać w dowolnym momencie – podczas zakupów, w ramach przerwy lunchowej czy w duchu niezwykle popularnego trendu self-care day, czyli drobnych zabiegów i przyjemności, które poprawiają zdrowie, wygląd, ale też samopoczucie. Sklep marki Alba1913 to odpowiedź na potrzeby współczesnych klientów, szczególnie tych, którzy w codziennej pielęgnacji wybierają produkty naturalne, roślinne, przygotowane z niezwykłą pasją i poszanowaniem dla przekazywanej z pokolenia na pokolenie tradycji” – dodaje Dariusz Domański, Associate Partner, Development and Leasing Director, White Star Real Estate.

Sklep Alba1913 znajdzie się w przestrzeni Beauty Hall w historycznym budynku Elektrowni Powiśle.

Elektrownia Powiśle to miejsce, w którym klienci znajdą unikatowe marki modowe, pop-up i concept store’y, jakich dotąd w Polsce jeszcze nie było, restauracje serwujące kuchnię z wielu zakątków świata oraz pierwszy w Polsce innowacyjny koncept Beauty Hall. Będą mogli także doświadczyć niezapomnianych emocji i wrażeń podczas licznych wydarzeń organizowanych w przestrzeni Elektrowni.

Za komercjalizację Elektrowni Powiśle odpowiadają firmy Cushman & Wakefield, JLL oraz KLM.

Informacje o inwestorze (Tristan Capital Partners) i deweloperze (White Star Real Estate):

Tristan Capital Partners to kontrolowany przez kadrę zarządzającą butik inwestycyjny specjalizujący się w realizacji strategii inwestycyjnych w nieruchomości komercyjne na terenie całej Europy. Ogólnoeuropejskie fundusze nieruchomości Tristana obejmują strategie o różnym stopniu ryzyka (core-plus, value-added/opportunistic), których łączna wartość aktywów przekracza 10 miliardów euro. Tristan zarządza portfelem inwestycyjnym dla funduszy typu core-plus takich jak Curzon Capital Partners III, Curzon Capital Partners IV, Curzon Capital Partners 5 LL, oraz dla prywatnych funduszy inwestycyjnych European Property Investors, LP, European Property Investors Special Opportunities, LP, European Property Investors Special Opportunities 3, LP i European Property Investors Special Opportunities 4 LP oraz European Property Investors Special Opportunities 5 LP. Siedziba główna Tristana znajduje się w Londynie, a biura w Luksemburgu, Mediolanie, Paryżu, Sztokholmie, Frankfurcie, Madrycie i Warszawie.

White Star Real Estate jest znaną, międzynarodową firmą z wieloletnim doświadczeniem na rynku nieruchomości, która zrealizowała łącznie ponad 50 wysokiej jakości projektów komercyjnych i mieszkaniowych. Wśród nich znaczącą część stanowi grupa prestiżowych budynków biurowych, a pozostałe inwestycje to magazyny, centra handlowe oraz osiedla domków jednorodzinnych i mieszkań. White Star Real Estate jest także doświadczonym zarządcą nieruchomości i częścią White Star Group, zajmującej się szeroko pojętymi nieruchomościami. White Star Group jest spółką holdingową założoną w celu realizacji usług związanych z zarządzaniem nieruchomościami oraz inwestowaniem w nieruchomości i private equity, głównie w Europie Środkowej i Wschodniej.

źródło: informacja prasowa
fot. informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ