Partner serwisu
06 września 2019

Projektowanie opakowań zorientowanych na recykling

Kategoria: Z życia branży

Punktem wyjścia do dyskusji nad trendami w projektowaniu opakowań i doborem materiałów będzie idea gospodarki cyrkularnej oraz jakość i bezpieczeństwo produktu kosmetycznego. O opakowaniach zorientowanych na recykling podczas Jesiennego Sympozjum Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego opowie Karolina Wiszumirska.

Projektowanie opakowań zorientowanych na recykling

W prezentacji skupiono się przede wszystkim na opakowaniach z tworzyw sztucznych, ich połączeniach wielomateriałowych oraz materiałach biodegradowalnych. Zostaną omówione możliwości i ograniczenia w technologii recyklingu materiałowego oraz podstawowe informacje z zakresu recyklingu organicznego. Zostanie zaprezentowany zestaw dobrych praktyk materiałowych w branży opakowaniowej oraz przykłady nieakceptowalnych rozwiązań z punktu widzenia technologii recyklingu, środowiska i konsumenta.

dr inż. Karolina Wiszumirska

Katedra Jakości Produktów Przemysłowych i Opakowań, Instytut Nauk o Jakości, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, Dyrektor ds. Produktów Przemysłowych, Spółka Celowa Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu Sp. z o.o.

Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu i wykładowca w macierzystym Instytucie Nauk o Jakości. Od ponad 10 lat zajmuję się badaniem i oceną jakości materiałów opakowaniowych i opakowań produktów jednostkowych, zbiorczych i transportowych. Aktywnie łączę naukę ze współpracą z biznesem realizując liczne projekty badawcze oraz konsultingowe. Obecnie, poza obowiązkami dydaktycznymi z zakresu Towaroznawstwa Opakowań, jako Dyrektor ds. Produktów Przemysłowych w Spółce Celowej Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, odpowiadam m.in. za projekty rozwoju nowych produktów i opakowań, tworzenie ekspertyz oraz strategii opakowaniowych dla przedsiębiorstw. Interesują mnie zagadnienia z zakresu innowacji opakowaniowych, tworzyw sztucznych w opakowalnictwie i zagadnienia związane z recyklingiem organicznym i materiałowym. Moim celem jest rozwijanie kompetencji na poziomie eksperckim w branży opakowaniowej w obszarach związanych z jakością produktów spożywczych, kosmetycznych i farmaceutycznych.

fot. 123rf/zdjęcie ilustracyjne
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ