19 czerwca 2019

Olej palmowy: czy wiesz dokładnie, w czym tkwi problem?

Kategoria: Z życia branży

Olej palmowy to tłuszcz roślinny tłoczony ze skórki mięsistych owoców palmy olejowej. Jest to najpopularniejszy tłuszcz roślinny na całym świecie, ponieważ jego produkcja jest niewiarygodnie tania. Dlatego stał się podstawowym surowcem licznych produktów przemysłu spożywczego, kosmetycznego, a nawet paliwowego.

Olej palmowy: czy wiesz dokładnie, w czym tkwi problem?

Olej palmowy obecny jest w produktach mrożonych, przekąskach, kremach do pielęgnacji ciała i długo by jeszcze wymieniać. Metodą hydrolizy alkalicznej produkuje się z niego nawet paszę dla zwierząt. Musisz więc wiedzieć, że...

Codziennie ginie 6-12 orangutanów
Informacje o zagładzie orangutanów są szokujące. W ciągu ostatnich dwudziestu lat te zwierzęta straciły 90 procent swoich siedlisk, a niektóre badania podają, że codziennie 6-12 ginie osobników.

Przyczynia się do globalnego ocieplenia
Ponieważ w konsekwencji wypalania lasów wyzwala się do atmosfery ogromna ilość dwutlenku węgla, który jest główną przyczyną efektu cieplarnianego, stwarza to zagrożenie dla życia nie tylko orangutanów, ale i ludzi. W dodatku niszczenie dżungli powoduje stałe kurczenie się „płuc” Ziemi.

Kupuj świadomie i używaj tylko takie kosmetyki, które nie zawierają oleju palmowego, a już uczynisz coś na rzecz podnoszenia świadomości ekologicznej! A Ty jakie masz zdanie na ten temat? Z czego już zrezygnowałe(a)ś, wspierając dzięki temu ochronę środowiska?

źródło: Manna
fot. 123RF.com/zdjęcie ilustracyjne
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ