Partner serwisu
11 marca 2019

Dla wegan i nie tylko – produkty Veoli Botanica

Kategoria: Aktualności

Produkty Veoli Botanica zostały stworzone ze starannie wyselekcjonowanych certyfikowanych i w 100% polskich składników. Produkty są naturalne, roślinne, wegańskie, nie zawierają sztucznych barwników i zostały przetestowane dermatologicznie. 

Dla wegan i nie tylko – produkty Veoli Botanica

Wybrane składniki:

Ekstrakt z nagietka - Działa wzmacniająco, ochronnie i przeciwzapalnie. Pomaga w regeneracji skóry i zmniejsza opuchliznę. Łagodzi i leczy skórę szorstką, spierzchniętą i podrażnioną. Jest bogaty w karotenoidy, flawonoidy działa łagodząco, zmiękczająco, nawilżająco. Do tego obfituje w związki śluzowe, kwasy organiczne, fitosterole, witaminę C, magnez czy mangan.

Olej  z pestek moreli -  posiada doskonałe właściwości nawadniające, które czynią go wspaniałym składnikiem nawilżającym. Zostaje łatwo wchłaniany przez skórę i skutecznie pomaga w utrzymaniu skóry nawilżonej od wewnątrz. Jest bogaty w witaminy A i E. Jego główne składniki aktywne to kwas linolowy i oleinowy, które są dobrze znanymi i zdrowymi tłuszczami nienasyconymi. Silnie nawilża. Odżywia i wygładza skórę. Wykazuje działanie regenerujące.

Ekstrakt z rumianku -  Chroni i wygładza skórę. Wykazuje najszersze właściwości lecznicze. Od wieków stosuje się go ze względu na cechy przeciwzapalne, bakteriostatyczne, przeciwbakteryjne i przeciwrodnikowe. Bardzo dobrze łagodzi podrażnienia i koi skórę.

Ekstrakt  z kory dębu - Składniki kory dębu – przede wszystkim cenne kwasy fenolowe, flawonoidy oraz trójterpeny – sprawiają, że surowiec zyskuje swoje uniwersalne właściwości. Posiada właściwości antyseptyczne i ściągające. Łagodzi stany zapalne oraz przyspiesza gojenie się mikrourazów.  Wykazuje działanie bakteriobójcze, ściągające i oczyszczające. Oprócz tego kora dębu zawiera w sobie flawonoidy, czyli antyoksydanty.

Olej z kiełków pszenicy - Pozyskuje się go z samego wnętrza ziaren, dlatego zachowuje swoje cenne właściwości i bogactwo składników odżywczych, które aktywnie wspierają skórę. Zawiera duże ilości witaminy E, która jest silnym przeciwutleniaczem. Stymuluje komórki skóry do szybszego wzrostu, działa odżywczo.  Szczególnie polecany dla skóry suchej, odwodnionej, dojrzałej. Pszenica jest jednym z najlepszych źródeł odnowy kolagenowej.

Olej  z wiesiołka – tłoczy się go na zimno, dzięki czemu zachowuje cenne właściwości prozdrowotne. Jest bogatym źródłem kwasów NNKT, szczególnie kwasu GLA. Nienasycone kwasy tłuszczowe wpływają na funkcjonowanie membran i przestrzeni międzykomórkowych, utrzymują odpowiedni poziom nawodnienia organizmu, zapobiegają utracie wody przez zewnętrzne warstwy skóry. Pomaga utrzymać jej jędrność i elastyczność. Doskonale zmiękcza i wygładza. 

źródło: Veoli Botanica
fot. Veoli Botanica
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ