Partner serwisu
18 września 2017

Krem przeciwzmarszczkowy SPF15 Iwostin Purritin Rehydrin® - rozwiązanie dla skóry z trądzikiem dorosłych

Kategoria: Nowości

Linia Iwostin Purritin Rehydrin została poszerzona o nowy preparat – Krem przeciwzmarszczkowy SPF15, przeznaczony do pielęgnacji skóry tłustej i trądzikowej u osób dorosłych. Produkt redukuje niedoskonałości, jednocześnie zmniejsza długość oraz głębokość zmarszczek. Receptura preparatu powstała we współpracy z dermatologami, a jego kompleksowe działanie zostało potwierdzone badaniami aplikacyjnymi i aparaturowymi.

Krem przeciwzmarszczkowy SPF15 Iwostin Purritin Rehydrin® - rozwiązanie dla skóry z trądzikiem dorosłych

Trądzik jeszcze nie minął albo powrócił po latach, do tego na skórze pojawiają się pierwsze zmarszczki i traci ona jędrność. Problem AFA (AdultFemaleAcne) dotyka głównie osób powyżej 25. roku życia, dotyczy prawie połowy kobiet w wieku 21 - 30 lat oraz 25% osób w wieku 31 – 40 lat1.

Przyczyn tej dolegliwości u osób dorosłych jest bardzo wiele. Jak wskazuje dr n. med. Maria Noszczyk z warszawskiej lecznicy Melitus:

U niektórych dorosłych problemy z trądziku pojawiają się lub nasilają po infekcjach. Powodem nasilenia niedoskonałości może być także stres. Z dodatkowych, podkreślanych obecnie czynników wewnątrzpochodnych, wymienia się także błędy dietetyczne i indywidualne nietolerancje pokarmowe. Czynniki hormonalne, konkretnie hormony płciowe, uważa się również za jedną z podstawowych przyczyn problemów trądziku dorosłych. Dlatego wiele kobiet obserwuje nasilenie dolegliwości w drugiej połowie cyklu.

Trądzik dorosłych

AFA wygląda i przebiega inaczej niż u nastolatków, zatem pielęgnacja skóry z problemami trądziku dorosłych powinna być dostosowana do dodatkowych jej wymagań. Aby pomóc dorosłym kobietom z trądzikiem, kluczowe jest zoptymalizowanie schematu pielęgnacji. Przede wszystkim należy unikać używania niewłaściwych preparatów, a do codziennej rutyny pielęgnacyjnej włączyć kosmetyki ze składnikami działającymi korzystnie zarówno w przypadku skóry dojrzałej, jak i skory z problemami trądziku. Dr Noszczyk podkreśla:

Z uwagi na fakt, że preparaty tylko przeciwzmarszczkowe mogą nasilać problemy trądzikowe, a kosmetyki przeznaczone wyłącznie do skóry tłustej i skłonnej do trądziku nie zwalczają zmarszczek, w pielęgnacji skóry z problemami trądziku u osób dojrzałych najlepiej sprawdzają się kosmetyki ze składnikami aktywnymi o podwójnym działaniu: nawilżająco przeciwstarzeniowym i przeciwtrądzikowym.

Jak działa kolejny produkt Sanofi

Nowy preparat - Krem przeciwzmarszczkowy SPF15 Iwostin Purritin Rehydrin® to specjalistyczny preparat dermokosmetyczny, który stanowi uzupełnienie efektów kuracji AFA. Działa trzykierunkowo: redukuje niedoskonałości, działa przeciwzmarszczkowo, intensywnie nawilża. Regularne stosowanie kremu trwale polepsza wygląd skóry: pory są mniej widoczne, ilość niedoskonałości oraz ryzyko tworzenia się nowych zminimalizowane, skóra ujędrniona i elastyczna, zmarszczki zredukowane

.
 

źródło: Sanofi
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ