Partner serwisu
19 kwietnia 2024

LANXESS prezentuje bogate portfolio dla przemysłu kosmetycznego

Kategoria: Aktualności

Podczas targów In-cosmetics Global, które w dniach 16-18 kwietnia odbywają się w Paryżu LANXESS prezentuje swoje kompleksowe portfolio konserwantów, środków wielofunkcyjnych, aromatów i substancji zapachowych do kosmetyków i produktów higieny osobistej, a także rozwiązań do pielęgnacji jamy ustnej. W segmencie Consumer Protection, LANXESS oferuje liczne produkty, które zapewniają ochronę i dobre samopoczucie konsumentów. Firma jest jednym z wiodących na świecie dostawców benzoesanów, fenoksyetanolu i innych wysokiej jakości środków konserwujących.

LANXESS prezentuje bogate portfolio dla przemysłu kosmetycznego

Konserwanty LANXESS są stosowane w produktach typu leave-on i rinse-off, takich jak kremy i szampony do twarzy, żele pod prysznic, dezodoranty i kosmetyki do makijażu, które można znaleźć w wielu znanych markowych produktach na całym świecie. Asortyment obejmuje zarówno tradycyjne, jak i identyczne z naturalnymi rozwiązania, które są zatwierdzone do użytku w ramach certyfikatów ekologicznych, takich jak EU Ecolabel, Ecocert, NATRUE, COSMOS i Nordic Swan..

Zróżnicowane portfolio produktów higieny osobistej

Zróżnicowane portfolio produktów LANXESS obejmuje szeroki wybór konserwantów, środków wielofunkcyjnych i innych składników do pielęgnacji ciała dla różnych zakresów pH i wymagań dotyczących produktu końcowego. Marki LANXESS dla sektora higieny osobistej obejmują Purox, Neolone, Kathon, Bioban, Oxone, Solbrol oraz Purolan i Kalama. Typowe zastosowania obejmują balsamy, środki nawilżające i kremy, mydła, szampony i odżywki, chusteczki, produkty do higieny kobiecej i produkty do higieny jamy ustnej.

Solbrol, Neolone, Purox, Kathon i Purolan mają długą historię stosowania jako zaufane, skuteczne konserwanty. Produkty do pielęgnacji skóry i dezodoranty zawierające Purolan TEC (zatwierdzony przez COSMOS) oferują sensoryczne ulepszenia wrażeń konsumenta. Ponadto izoparafiny Purolan zapewniają formulatorom wysoce wydajny składnik o doskonałej kompatybilności w wymagających formułach SPF.

Pochodzący z monosiarczanu potasu, Oxone jest silnym bezchlorowym środkiem utleniającym, który jest zaangażowany w utrzymanie higieny jamy ustnej. Odgrywa istotną rolę w usuwaniu plam i wybielaniu w produktach do pielęgnacji jamy ustnej, takich jak środki do czyszczenia protez.

Wysokiej czystości, bardziej zrównoważone rozwiązania dla innowacyjnych produktów higieny osobistej

Na rynku kosmetyków i środków higieny osobistej rośnie zapotrzebowanie na łagodniejsze i bardziej zrównoważone produkty. Coraz więcej wielofunkcyjnych składników jest wykorzystywanych w celu zapewnienia klientom najlepszego możliwego wsparcia w zakresie formulacji. Celem jest zmniejszenie ilości konwencjonalnych składników, wzmocnienie skuteczności poszczególnych składników lub nawet całkowite ich zastąpienie. Samodzielnie lub w połączeniu z wielofunkcyjnymi składnikami, produkty te obejmują szerokie spektrum pH, a także umożliwiają branży kosmetycznej i pielęgnacyjnej oferowanie produktów o wartościach pH powyżej 5,5.

Bettina Blottko, szefowa jednostki biznesowej Material Protection Products w LANXESS, mówi: "Dzisiejsi konsumenci są coraz bardziej świadomi tego, co zawierają produkty codziennego użytku i jak te składniki wpływają na ich zdrowie i środowisko. Dzięki naszemu szerokiemu portfolio produktów i innowacyjności możemy zaoferować szeroką gamę rozwiązań w zakresie konserwacji, aby zaspokoić tę potrzebę. LANXESS posiada globalną sieć ekspertów, którzy opracowują receptury, w tym powiązaną wiedzę mikrobiologiczną. W połączeniu z usługami technicznymi i wiedzą regulacyjną wspieramy zrównoważony rozwój naszych klientów na tak wysoce regulowanych rynkach".

Alternatywy przyjazne dla CO2 i produkty naturalne

LANXESS oferuje również bardziej zrównoważone alternatywy dla większości swoich produktów konserwujących, zapachowych i smakowych. Firma stawia na produkty biodegradowalne, które są wykonane z naturalnych surowców lub produkty, które umożliwiają producentom zmniejszenie śladu węglowego w całym łańcuchu wartości. Wiele zakładów LANXESS jest obecnie certyfikowanych zgodnie ze standardem ISCC PLUS.

Pod marką Neolone BioG Preservative koncern LANXESS oferuje również produkt pochodzenia naturalnego oparty na lauroiloarginianie etylu HCl (LAE). LAE jest wysoce skutecznym środkiem konserwującym pochodzącym z naturalnych surowców, takich jak buraki cukrowe i kukurydza, i może być stosowany w produktach kosmetycznych typu leave-on i rinse-off, takich jak kremy, maseczki do twarzy, środki czyszczące, odżywki do włosów i chusteczki nawilżane. Ma doskonałe szerokie spektrum działania przeciwko szerokiej gamie bakterii Gram-ujemnych i Gram-dodatnich, drożdży i pleśni. Jest najbardziej stabilny między pH 3 i 6 i działa najlepiej w produktach higieny osobistej o niskiej zawartości anionów. Przy zalecanych poziomach stosowania konserwant Neolone BioG nie powoduje podrażnień i nie uczula. Produkt jest zgodny ze standardem COSMOS, posiada certyfikat NATRUE i spełnia definicję składnika pochodzenia naturalnego zgodnie z ISO 16128, a także wymagania etykiety LANXESS Scopeblue.

Już dostępny: Wysoce zrównoważony benzoesan sodu

Purox S Scopeblue to przyjazna dla klimatu alternatywa dla uznanego produktu Purox S, identycznego z naturalnym i łatwo ulegającego biodegradacji benzoesanu sodu. LANXESS wykorzystuje markę Scopeblue do identyfikacji własnych produktów, których ślad CO2 jest co najmniej o 50 procent niższy niż w przypadku produktów konwencjonalnych lub które składają się w co najmniej 50 procentach ze zrównoważonych surowców. Purox S Scopeblue jest produkowany przy użyciu zielonej energii i surowców odnawialnych. W rezultacie jest on zasadniczo neutralny dla klimatu zgodnie z podejściem bilansu masowego. Ponieważ jest on technicznie identyczny ze standardowym Purox S, producenci nie muszą wprowadzać żadnych zmian w recepturze podczas konwersji na wariant Scopeblue. Purox S Scopeblue jest doskonałym rozwiązaniem dla formulatorów, którzy chcą wykorzystać niezawodne działanie konserwujące benzoesanu sodu w formulacjach o niskim śladzie CO2.

Dr Michael Zobel, szef jednostki biznesowej Flavors & Fragrances (F&F) w LANXESS, mówi: "Nowo dostępny Purox S Scopeblue, który jest oparty na surowcach odnawialnych, ma zmniejszony ślad węglowy produktu nawet o 100 procent i pomaga zmniejszyć ogólny ślad węglowy produktów do pielęgnacji ciała zawierających nasz benzoesan. Wprowadzając produkty z certyfikatem ISCC PLUS, wykorzystujące metodę bilansu masy, odpowiadamy na zapotrzebowanie na łagodne, skuteczne i przyjazne dla środowiska środki konserwujące dla przemysłu kosmetycznego i zapachowego".

LANXESS prezentuje swoje kompleksowe portfolio konserwantów, środków wielofunkcyjnych, aromatów i substancji zapachowych do kosmetyków i produktów higieny osobistej na targach In-cosmetics Global w Paryżu.

Wysokiej jakości składniki LANXESS mogą ulepszyć receptury kosmetyków i środków higieny osobistej, czyniąc je bezpieczniejszymi i bardziej zrównoważonymi.

Więcej informacji na temat produktów LANXESS dla kosmetyków i środków higieny osobistej można znaleźć na stronie https://lanxess.com/en/company/corporate-structure/business-units/flavors-and-fragrances orazhttps://lanxess.com/en/Products-and-Brands/Industries/Microbial-Control/Industries-Overview/Personal-Care.

 

źródło: artykuł sponsorowany
fot. artykuł sponsorowany
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ