Partner serwisu
25 października 2023

Branże jutra [Jesienne Sympozjum Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego]

Kategoria: Z życia branży

25 października oficjalnie rozpoczęło się XIX Jesienne Sympozjum Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego. Tematem przewodnim 3-dniowej konferencji jest przyszłość i kierunki, w których będą rozwijały się branże farmaceutyczna i kosmetyczna w ciągu najbliższych lat.

Branże jutra [Jesienne Sympozjum Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego]

– Po raz 19. widzimy się na jesiennym wydarzeniu dedykowanym branżom farmaceutycznej i kosmetycznej – powiedział podczas otwarcia Mateusz Grzeszczuk, prezes zarządu BMP. – Tematem przewodnim konferencji jest przyszłość, zmierzenie się z wyzwaniami i refleksja nad kształtem branży farmaceutycznej i kosmetycznej za kilka, kilkanaście i kilkadziesiąt lat – dodał. – Wyzwania to zielona transformacja, zmiany legislacyjne, cyfrowy postęp, deglobalizacja, utrzymanie rentowności – wyliczył. – Przed nami 54 prezentacje, 6 sesji tematycznych, w czasie których będziemy mieli okazję porozmawiać o tym, co dzieje się tu i teraz, a także o przyszłości – przedstawił program dwóch dni sympozjum Mateusz Grzeszczuk.

Firma BMP obchodzi w tym roku 30-lecie działalności. O zmianie tytułu czasopisma „Przemysł Farmaceutyczny” na „Kierunek Farmacja” opowiedział Przemysław Płonka, redaktor naczelny BMP: – W związku z naszym jubileuszem wdrażamy nową strategię marketingową, która obejmuje również zmiany tytułów naszych czasopism. “Kierunek” w tytułach nawiązuje do nazw naszych portali: kierunekfarmacja.pl i kierunekkosmetyki.pl – wyjaśnił.

O 30 latach działalności firmy BMP na rynku wydawniczym i konferencyjnym mówił także Adam Grzeszczuk, właściciel firmy BMP. – Od 20 lat firma BMP działa w branży farmaceutycznej. Mieliśmy okazję współuczestniczyć w rozwoju tego przemysłu w Polsce – dodał.

Honorowymi Gospodarzami wydarzenia są ZF Polpharma w Duchnicach oraz Elfa Pharm Sp. z o.o. Podczas otwarcia głos zabrali przedstawiciele obu firm. Gości przywitał Krzysztof Raczyński, prezes zarządu, dyr. operacji przemysłowych w Polfie Warszawa. – Witam w imieniu Grupy Polpharma, która – warto to podkreślić – produkuje API w Polsce: w dużej skali w Starogardzie, w mniejszej – w Warszawie, gdzie wytwarzane są krótsze serie. W pierwszej z wymienionych lokalizacji przeprowadzamy właśnie istotną inwestycję, budując nową fabrykę API do substancji wysoko toksycznych, tak by i tę – jakże atrakcyjną – część rynku móc obsługiwać produktami z Polski. Cieszy tak duża frekwencja – prawie 300 uczestników – zwłaszcza że równolegle odbywa się istotne dla branży wydarzenie w Barcelonie. Tym bardziej więc, by mogli państwo zaznaczyć to w kalendarzach, już dziś zapraszam na edycję przyszłoroczną naszej konferencji. Wczoraj wielu z was widziało nasz zakład w Duchnicach, natomiast za rok zobaczycie nowoczesną fabrykę Medany w Sieradzu. A warto ją zwiedzić, gdyż cały czas dynamicznie się rozwija, wykorzystywane są tam technologie wciąż rzadkie w Polsce.

– Jest nam bardzo miło, że już drugi raz mamy okazję pełnić rolę Honorowego Gospodarza Jesiennego Sympozjum Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego. Także po raz drugi mogliśmy gościć uczestników konferencji w naszym zakładzie produkcyjnym w Chociwiu – mówiła Olena Mishyna, CEO Elfa Group.

 

***

XIX Jesienne Sympozjum Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego odbywa się w dniach 24-26.10.2023 w Łodzi. Honorowymi Gospodarzami wydarzenia organizowanego przez BMP Sp. z o.o. są Polpharma oraz Elfa Pharm Sp. z o.o. w Chociwiu.

 

Lemon
2023-10-25
Faktycznie warto tutaj być. Ten rok jest przełomowy i widać ogromne poruszenie w branży. Niesamowite wydarzenie, które trwa jeszcze do godziny 12.30 26.10 czwartek. Niesamowici ludzie i firmy. Od producentów kosmetyków i urządzeń po specjalistów transformacji cyfrowej, bezpieczeństwa i walidacji.
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ