14 lutego 2020

Zabiegi SPA na poprawę samopoczucia

Kategoria: Aktualności

Szybki tryb życia, nagromadzony stres, piętrzące się obowiązki i ciągła gonitwa myśli przyprawia często o zawrót głowy. Czujemy się zmęczeni i śpiący, marząc często o chwili odpoczynku i relaksu. W takim momencie nie ma nic lepszego niż regenerujący pobyt w SPA. To właśnie tu znajdziemy upragnione wytchnienie i naładujemy się pozytywnie na kolejne wyzywania codziennego życia.

Zabiegi SPA na poprawę samopoczucia

Hotele ze strefą SPA oferują szeroki zakres kompleksowych zabiegów. Możemy wybierać spośród masaży, saun, aromatycznych kąpieli, zabiegów na skórę twarzy, a nawet takich przeznaczonych wyłącznie dla włosów. Każdy z nich będzie ulgą dla zmęczonych mięśni i odprężeniem. Wszystkie one z całą pewnością okażą się zbawieniem nie tylko dla stanu naszego zdrowia czy urody, ale również poprawią nasze samopoczucie. 

Zabiegi dla ciała i zmysłów

Szczególne działanie mają zabiegi przy użyciu wody. To bowiem ona jest naturalnym pobudzaczem energii, jednocześnie dając ukojenie mięśniom i stawom. Jednym z takich zabiegów jest hydromasaż. Pozwala na jednoczesny delikatny masaż całego świata i odciążenie kręgosłupa na skutek czego odprężymy się i zrelaksujemy. Może również okazać się zbawieniem dla osób cierpiących na bezsenność.

Właściwości masażu relaksacyjnego

Warto jest zainteresować się przede wszystkim wszelkiego rodzaju masażami relaksacyjnymi. Wykonywane przez profesjonalistów przy użyciu aromatycznych olejków mają pozytywnie działanie na ukrwienie naszej skóry. Wpływa to bowiem na dotlenienie całego naszego ciała. Pomaga w uwolnieniu od napięć mięśniowych, tym samym pozwalając na usunięcie z nich toksyn i rozluźnienie.

Masaż relaksujący jest idealnym ukojeniem dla obolałego karku, ramion czy kręgosłupa. Wykonywany na całe ciało pobudzi przepływ limfy i wspomoże wydzielanie niektórych hormonów. Dopamina jest jednym z nich. Wydzielana jest podczas długiego i odprężającego masażu. Jej wpływ jest zbawienny na nasze samopoczucie, również po już zakończonym zabiegu nadal odczuwalna jest dzięki niemu błogość. Działanie uspokajające ma natomiast serotonina, zmniejsza ona uczucie rozdrażnienia i pływa na wyciszenie emocji. W połączeniu z wydzielonymi endorfinami wpłynie pozytywnie na układ mięśniowo- szkieletowy i ewentualne dolegliwości bólowe z nim związane. Wspomagający wpływ masażu relaksacyjnego na nasze samopoczucie, dostrzeżemy również za sprawą obniżenia poziomu kortyzolu w naszym organizmie, czyli hormonu odpowiedzialnego za stres.

Kojąca refleksologia stóp

Refleksologia to wyjątkowy rodzaj masażu stóp. Polega on na uciskaniu konkretnych miejsc na stopach. Uważa się bowiem że istnieją połączenia pomiędzy stopami a poszczególnymi organami naszego ciała. Zastosowanie tego masażu dostrzeżono również w aspekcie ukojenia i ogólnego odstresowania. Za jego sprawą poziom hormonów w naszym organizmie wyrównuje się, praca serca uspokaja, a całe ciało odpręża się i rozluźnia.

Bez względu na wybór rodzaju zabiegów sam pobyt w hotelu ze strefą SPA z całą pewnością okaże się odrobiną potrzebnego luksusu. Pozwoli na skumulowanie nowych sił w odprężającym otoczeniu, aby znów być gotowym na nadchodzące wyzwania.

Publikacja powstała we współpracy z luksusowym Hotelem Bristol **** Medical SPA w Busku Zdrój.

źródło: whitepress.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ