Partner serwisu
18 października 2019

„Pole nadziei” zakwitnie przy MPS International

Kategoria: Aktualności

W całej Polsce trwają przygotowania do wiosennej akcji „Pola nadziei”. To coroczna kampania, której celem jest pozyskanie środków na rzecz opieki hospitacyjnej i paliatywnej osób ciężko chorych i ich rodzin, szerzenie idei hospicyjnej oraz uwrażliwienie dzieci, młodzieży i dorosłych na potrzeby osób cierpiących. Od teraz „Pole nadziei” będzie rosło także przy MPS International.

„Pole nadziei” zakwitnie przy MPS International

Przygotowanie do kampanii rozpoczyna się już wczesną jesienią, kiedy wolontariusze sadzą cebulki żonkili i tworzą z nich tzw. pola nadziei. W tym roku MPS International w ramach działań społecznej odpowiedzialności biznesu włącza się w tę szczytną akcję, tworząc własne „Pole nadziei”.

– To nie pierwszy raz, kiedy współpracujemy z Hospicjum im. św. M. M. Kolbego w Koszalinie – informuje Wanda Stypułkowska, prezes MPS International. – We wrześniu, gdy okazało się, że w placówce brakuje podstawowych środków czystości, przekazaliśmy 100 litrów mydeł, szamponów i żeli do higieny intymnej.

W sadzeniu żonkili wzięli udział pracownicy MPS International, a także kilkoro wolontariuszy hospicjum. To uczniowie z koszalińskich szkół, którzy po lekcjach angażują się w pomoc pacjentom cierpiącym na nieuleczalne choroby.

– Dla nas każda pomoc jest ważna i cieszymy się, że ci młodzi ludzie chcą nam pomagać – mówi Teresa Kryszofiak, koordynatorka wolontariatu w koszalińskim hospicjum. – Każdy może się do nas zgłosić. Opieka nad terminalnie chorymi jest trudna, dlatego nie każdy nadaje się do takiej pracy. Ale wolontariusze mogą robić wiele innych rzeczy, na przykład brać udział w akcji „Pola nadziei”.

Żonkile to kwiaty, które są symbolem nadziei – przypominają o ludziach cierpiących, nieuleczalnie chorych, którzy potrzebują naszej pomocy i opieki w ostatnim, trudnym dla nich okresie życia. Wiosną, kiedy żonkile zakwitną, wolontariusze wyjdą na ulice Koszalina i będą rozdawać te kwiaty, kwestując na rzecz nieuleczalnie chorych, przebywających w Hospicjum im. św. M. M. Kolbego.

– Na przygotowanej przez naszych pracowników grządce zasadziliśmy około 200 cebulek żonkili. Będziemy się nimi opiekować, mając nadzieję, że wiosną pięknie zakwitną i pomogą w kweście na rzecz placówki – dodaje Wanda Stypułkowska. – Natomiast w przyszłym roku na pewno powiększymy „Pole nadziei” i zagospodarujemy cały trawnik, na którym się ono znajduje.

MPS International w ramach swoich działań CSR wpiera na stałe dwie inne organizacje – Fundację „Zdążyć z miłością”, pomagającą samotnym matkom, między innymi prowadząc mieszkania chronione, oraz Fundację „Piękniejsze Życie”, która wpiera kobiety zmagające się z nowotworami.

źródło: informacja prasowa
fot. informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ