31 lipca 2019

Zabieg PLANT PLASMA - intensywne odmłodzenie i regeneracja skóry

Kategoria: Aktualności

PLANT PLASMA marki CHANTARELLE to nowoczesne zabiegi z zakresu kosmetologii regeneracyjnej, w których zastosowano czynniki wzrostu w sposób naturalny stymulujące skórę do odnowy. To intensywna dermokuracja przeciwstarzeniowa i rewitalizująca dla skóry twarzy, wokół oczu, szyi, dekoltu i dłoni.

Zabieg PLANT PLASMA - intensywne odmłodzenie i regeneracja skóry

JAK DZIAŁAJĄ CZYNNIKI WZROSTU?

Komórkowe czynniki wzrostu to substancje sygnałowe występujące naturalnie w organizmie człowieka, także w skórze, które stymulują wzrost, namnażanie i różnicowanie komórek. Są to białka lub peptydy lub substancje niebiałkowe (steroidy), które odpowiadają za sygnalizację międzykomórkową. Ich zadaniem jest komunikacja między komórkami naskórka oraz skóry i przekazanie sygnału do odpowiednich komórek. Wydzielane czynniki wzrostu są rozpoznawane przez receptory - białka powierzchniowe komórek docelowych, co rozpoczyna kaskadę różnorodnych reakcji, w tym aktywację naturalnych procesów odnowy skóry dla jej odmłodzenia.

Czynniki wzrostu są funkcjonalnymi przekaźnikami między komórkami, a ponieważ czynniki wzrostu odgrywają kluczową rolę w procesie odnowy skóry, są niezbędne dla odmłodzenia skóry.

Wśród czynników wzrostu istotnych dla skóry można wymienić:

 • EGF (epidermal growth factor) - epidermalny czynnik wzrostu,
 • FGF (fibroblast growth factor) - czynnik wzrostu fibroblastów,
 • PDGF (platelet-derived growth factor) - płytkopochodny czynnik wzrostu
 • TGF (transforming growth factor) - transformujący czynnik wzrostu.

Wraz z wiekiem spada efektywność procesów regeneracyjnych skóry, która traci elastyczność, pojawiają się zmarszczki, suchość, szorstkość, przebarwienia i inne objawy starzenia. Zmniejsza się także zdolność czynników wzrostu w skórze do uruchomienia procesów naprawczych. Zaawansowane zabiegi odmładzające polegają na wykorzystaniu naturalnych zdolności organizmu do odbudowy i intensyfikacji naturalnych procesów regeneracyjnych, które pozwalają na zahamowanie procesów starzenia i odzyskanie zdrowszego i młodszego wyglądu skóry. Metodą na precyzyjne aktywowanie procesów regeneracyjnych jest stosowanie preparatów zawierających naturalne substancje sygnałowe organizmu aktywujące procesy wzrostu i namnażania komórek, czyli czynniki wzrostu. Substancje takie mogą być izolowane z materiału biologicznego lub wytwarzane metodami biotechnologicznymi.

KOSMETOLOGIA REGENERACYJNA – BIOSTYMULACJA – to trend w kosmetologii estetycznej, której celem jest uruchomienie naturalnych procesów regeneracyjnych skóry w warunkach spowolnienia mechanizmów odnowy spowodowanych wiekiem i innym czynnikami starzenia.

CZYNNIKI WZROSTU UKIERUNKOWANE NA PROBLEM

PLANT PLASMA CHANTARELLE to nowoczesne zabiegi z zakresu kosmetologii regeneracyjnej, w których zastosowano czynniki wzrostu w sposób naturalny stymulujące skórę do odnowy. Uzyskanie ukierunkowanego efektu regeneracyjnego skóry umożliwiły nowoczesne metody biotechnologiczne, dzięki którym wytwarza się i izoluje się z roślin czynniki wzrostu identyczne z ludzkimi, a równocześnie zachowujące najwyższy poziom bezpieczeństwa. Pozyskane czynniki wzrostu to peptydowe syntetyczne ludzkie czynniki wzrostu.

Uzyskane biozgodne preparaty ludzkich czynników wzrostu takich jak transformujący czynnik wzrostu beta (TGF-β) czy epidermalny czynnik wzrostu (EGF) są identyczne z wytwarzanymi w skórze czynnikami wzrostu, są także sterylne i wysoko aktywne. Jednocześnie są wolne od:

 • składników pochodzenia ludzkiego, zwierzęcego czy bakteryjnego,
 • endotoksyn,
 • konserwantów.

Czynniki wzrostu są skuteczne zarówno podawane powierzchniowo na skórę (przenikanie poprzez mieszki włosowe, kanaliki potowe lub oddziaływanie powierzchniowe wywołujące efekt fizjologiczny), jak i wprowadzane za pomocą mikronakłuwania czy technik laserowych.

Linia zabiegowa PLANT PLASMA to intensywna dermokuracja z czynnikami wzrostu, stymulująca skórę do odnowy, przeciwstarzeniowa i rewitalizująca, która dzięki aktywizacji naturalnych procesów odnowy poprawia parametry skóry: gęstość, napięcie, nawilżenie, wypłyca zmarszczki i wzmacnia strukturę kolagenu. Obejmuje preparaty zabiegowe i kremy pielęgnacyjne, które bazują na roślinnych czynnikach wzrostu o udowodnionych efektach działania.

EFEKTY DZIAŁANIA ZABIEGÓW PLANT PLASMA

ZABIEG Z EGF EPIDERMALNYM CZYNNIKEM WZROSTU:

 • intensywne działanie przeciwstarzeniowe,
 • rewitalizacja i poprawa wyglądu skóry - redukcja zwiotczeń i zmarszczek,
 • regeneracja naskórka,
 • normalizacja nawilżenia i wielkości porów.

Poprawa parametrów i wyglądu skóry to efekt stymulacji namnażania keratynocytów, a przez to wzmożonej syntezy kolagenu (kolagenu młodego +123% w ciągu 7 dni od aplikacji), elastyny (+45% w ciągu 7 dni od aplikacji) i fibronektyny. Efektem jest także zwiększenie biosyntezy kwasu hialuronowego w keratynocytach pod wpływem EGF.

ZABIEG Z TGF-β TRANSFORMUJĄCYM CZYNNIKIEM WZROSTU BETA:

 • działanie odmładzające w przypadku starzenia chronologicznego jak i zewnątrzpochodnego
 • promowanie wzmożonych podziałów fibroblastów,
 • podwyższenie poziomu ekspresji białek macierzy pozakomórkowej takich jak kolagen, fibronektyna i integryna,
 • hamowanie degradacji białek macierzy poprzez inhibicję metaloproteinaz macierzy pozakomórkowej.

GŁÓWNE CECHY ZABIEGU PLANT PLASMA

 • Daje gwarancję wysokiej skuteczności działania naprawczego dla skóry.
 • Kierunkowo działające roślinne czynniki wzrostu pozwalają dobrać odpowiedni preparat PLANT PLASMA do redukcji problemu skóry.
 • Układy peptydowe gwarantują całkowite bezpieczeństwo stosowania i powtarzalność formuły oraz zapewniają trwałość preparatów.
 • Nie zawierają żadnych składników pochodzenia ludzkiego, zwierzęcego czy bakteryjnego i endotoksyn
 • Zabiegi są nieinwazyjne, bezbolesne, całoroczne.

Efekt stymulacji roślinnych czynników wzrostu są zwielokrotnione dzięki zastosowanej metodzie aplikacji fotodynamicznej PDT lub aplikacji mikroigłowej (rollery, dermapen). Dla najlepszego efektu zalecana jest seria 3 zabiegów PLANT PLASMA co 10-14 dni oraz powtórzenie jej po 3 miesiącach.

Linia zabiegowa opracowana została w laboratoriach marki CHANTARELLE Laboratory Derm Aesthetics. Zabieg jest oferowany w wybranych gabinetach kosmetycznych w Polsce i Europie.

DERMOKOSMETYKI PLANT PLASMA DO PIELĘGNACJI DOMOWEJ

 • EGF PLANT PLASMA STRONG REPAIR BOOSTER krem naprawczy liftingujący na dzień SPF20 UVA/UVB (50ml)
 • EGF PLANT PLASMA STRONG REPAIR BOOSTER krem naprawczy na noc z epidermalnym czynnikiem wzrostu EGF (50ml)

Dermokosmetyki do pielęgnacji domowej PLANT PLASMA są dostępne w sklepie internetowym www.chantarelle.pl oraz w wybranych gabinetach kosmetycznych.

źródło: informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ